Malumat- Sen’den Ulaştırma Bakanlığı’na: Müstakil Hâkimiyet Uğrunda Adisyon Vereceksiniz

KESK’e tutkun Bili- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “cımbar” edilmesine son verilmesi çağrısı yaptı. Bili-Sen Genel Başkanı Sevinçli Balcan, “Kendini yasalardan yüksek gören, sendikal ayrımcılık yapan, eş çalışkan, muvaffakiyetsiz atamalara imza atıp ve gurur kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla aldırmayarak kullananlardan dönem gelince mutlak etki uğrunda adisyon soracağız” dedi.

KESK’e vabeste Malumat- Sen üyelerinin, TRT Umumi Müdürlüğü uğrunda yarmak istediği açıklamaya izin verilmedi. Selen-Sen üyeleri bunun konusunda Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde izah açmak istedi. Fakat burada üstelik eyleme polis müdahale etti.

Bilim-Sen üyeleri ile polisin arasında yaşanan bodur devamlı tartışmanın ardından basın açıklaması yapılmasına izin verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden ayrıksı şehirdeki birimlere görevlendirilmesine aksülamel gösterildi. “Cımbar” namına nitelendirilen bu görevlendirmelere karşı “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Selen-Sen Umumi Başkanı Sevinçli Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal ruh örümcek esbak gün Genel Başkanımız ve tıpkısı zamanda Mersin Ağacı diyar temsilciliği fail Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Form Denetim Kurulu Üyemiz Gezinme Apiko Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Büro Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Ofis Denetim Kurulu Üyemiz Mutlu Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’dahi işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara de İşyeri temsilcimiz Ölümsüz Çınar’ı Gaziantep’e yasaya belirgin aykırı olmasına rağmen iş yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve teşkilatlanma alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Dağıtım ve Toplama Müdürlüğünde çalışan kelle müvezzi; amele arkadaşlarımıza kalın uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların üstüne yürümekte, kavgayla, hakaret ile dağıtım yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara müteveccih gelişim güvencelerinin olmadığını, istese keyfi yerine her dönüş cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları kabul etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak bahis ile ilişkin sormaca açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Örgütlü bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler sarih sendikal alt bölüm yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Iblağ ve Enformasyon Bakanlığı uğrunda da gösteri yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin eş onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi üzere mücadele ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler serencam bulana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Sürgünler hoşgörüsüz alınmadığı takdirde ülkenin ciharıyek yanından gidiş kolları ile matbuat açıklamaları yapılarak PTT Genel Müdürlüğü ve Eriştirme Bakanlığının önünde kitlesel matbuat açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin suç dokuma fail bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan üstün gören, sendikal ayrımcılık fail, insan gayretkeş, liyakatsiz atamalara imza atıp ve çekicilik kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri için fütursuzca kullananlardan dönem gelince bağımsız karar önünde hesap soracağız.”

Share: