Mânialı derneklerinin başkanları dinlendi

Kütahya’da Dünya Engelliler Günü sebebiyle özürlü bireylerin yaşadığı sorunlara çözüm bulmak, farkındalığı tasarruf etmek amacıyla Vali Büyük Polat başkanlığında meşveret toplantısı düzenlendi. Toplantıda alınan kararlar mânialı derneklerini sevindirdi.

Farkındalığı yedirmek, elan bereketli yarınlara hep beraber gidebilmek yerine neler yapılabileceğinin müzakere edileceğini anlatım eden Vali Şanlı Çelik, “Burada anlatılan herhangi bir şeyin takipçisi oluşmak bizim boynumuzun borcu, sorumluluğu” dedi.

Mücadele etmenin temelinin sanmak olduğunu rapor eden Ilbay Şanlı Çelik, bir arada olmanın temelinin acılaşmak ve rahim duygusu değil duygudaşlık olduğunu söyledi ve şöyle bitmeme etti: “Zira yaşamı algılayamayan, ortamında duygudaşlık sıfır tek şeyin âdemiyet hesabına değerinin olmadığını düşünüyorum. Duygudaşlık kurmak gerekiyor.”

Engelli derneklerinin yaşadığı maddesel sıkıntıların giderilmesi amacıyla Ocak ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürlüğünce proje hazırlandığını hatırlatan Vali Polat, imzalanacak protokol çerçevesinde 12 derneğe rastgele ay maddi destek sağlanacağını kaydetti. Vali Çelik, “Nazik bire bir gerçek değil fakat yaşadığınız sıkıntıyı bire bir nebze olsun azaltacağı inancındayız” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Bilen Işık, toplantıda çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıda ilettikleri sorunlara çözüm bulunmasından duydukları memnuniyeti anlatım fail cemiyet başkanları mübarek aynı müşavere olduğunu belirterek Vali Çelik’e ve emeği geçenlere teşekkürname ettiler. – KÜTAHYA

Share: