Manisa FK-Ankara Keçiörengücü maçının arkası sıra

Spor Pupa 1. Lig’in 16. haftasında sahasında Ankara Keçiörengücü ile golsüz berabere mütezayit Manisa FK’nin maharet direktörü Levent Eriş, beraberliği kaybolma namına görmediğini söyledi.

Mümin Özkasap Stadı’nda oynanan maçın peşi sıra planlı matbuat toplantısında açıklamalarda mevcut Eriş, ligin ferah takımlarından Ankara Keçiörengücü’nün deplasmanda mebzul benzeri takat sınırı sergileyen bire bir takım olduğunu ve bu anlamda dolgunca aynı mücadele beklentisiyle müsabakaya çıktıklarını dile getirdi.

İlk yarıda istedikleri gibi savaşım edemediklerini vurgulayan Eriş, “Rakibi zat sahasına hapsetmedik. Bunun bile sıkıntılarını yaşadık. İkinci devrede ise takımız ongun tıpkısı mücadele ortaya koydu. Maçın genelinde iki takımın üstelik pozisyonu yoktu. Gençlerimizin kazanımlarını sahada oynayarak nüfuz etmek bizim adımıza alay oldu. Bugünkü beraberliği kayıp olarak görmüyorum.” diye konuştu.

Oyuncularından Nizamettin Çalışkan’ın güzeşte hafta yaşadığı teltik sonucu sezonu kapattığını hatırlatan Eriş, kabul etmek istedikleri galibiyeti Nizametin Çalışkan’a bergüzar etmeyi planladıklarını ama bunu başaramadıklarını sözlerine ekledi.

Ankara Keçiörengücü cephesi

Ankara Keçiörengücü Maharet Direktörü Taner Çılgın birlikte deplasmanda alınan bir puanın kendileri için zer değerinde olduğunu belirterek, geçmiş devrede hâl üstünlüğünün kendilerinde olduğunu, ikinci yarının ise dengede geçtiğini kaydetti.

Pozisyona girmekte zorlandıklarını, girdiklerini da sonlandıramadıklarına dikkati çeken Begayet, “İki mızıka birlikte galibiyeti istedi, oyun gitti geldi. Haddinden Fazla çok manzara üretemezsek da gidiş zevki mücadelesi okkalı bir maçtı. Savaş, golü kim atarsa o galip olacak izlenimi verdi. Umumi hatlarıyla baktığımız iki mızıka üzere de birer fakül maçın hakkı gibiydi.” ifadelerini kullandı.

Share: