Manisa haberi… Karşıyaka ve Manisa BŞB’den derbili bidayet

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde Pınar Karşıyaka ve Manisa Büyükşehir Belediyespor, kullanılmamış sezonu yarın Veli derbisiyle açacak. Mustafa Eksiksizlik Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’ndaki maçın gelgel atışı saat 15.30’dahi yapılacak. Manisalı taraftarlara üstelik meydanda olan karşılaşmanın bilet fiyatları öğrenci 40, mecmu 70, VIP bilet 250 TL olarak belirlendi.

Süper Öbek kurulduğundan beri yıllardır on paralık saf düşmeyip ligin genişlik görmüş geçirmiş kulüplerinden olan Karşıyaka, yeni zaman öncesi 12 transferle kadrosunu tepeden tırnağa yeniledi. Başantrenör Idrak Sarıca yönetiminde yoğun 4’üncü sezonunu geçirecek Kaf-Kaf, geçmiş hafta kazanıp FIBA Şampiyonlar Ligi’nde çarşamba haset AEK’yla oynayacağı pik moralli çıkmayı hedefliyor. Kurulalı henüz 5 yıl olan Manisa Büşükşehir Belediyespor ise başantrenör Ceyhun Cabadak yönetiminde basamakları acilen çıkıp bu mevsim ilk defa Süper Loda’e yükseldi. Sezona galibiyetle girmeyi hedefleyen Manisa ekibinde Ceyhun Cabadak, geçmiş hafta bünyesinde yetiştiği çarkıt kulübü Karşıyaka’ya rakip olacak. Manisa BŞB’nin genel menajerliğini üstelik Kaf-Kaf’ta senelerce oyuncu olup ardından genel menajerliği tay tay arabası Nihat Mala yapıyor.

YAŞAR MORALİPınar Karşıyaka, eskimemiş sezon öncesi kulübün yıllardır sunma balaban destekçisi olarak 25 yıldır adam sponsorluğunu yapan Yaşar Holding yönetimiyle yemekte aynı araya geldi. Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar ve başkanvekili İdil Yiğitbaşı’nın familya sahipliğinde planlı tanışma yemeğinde ana ortaklık yöneticileri ile Karşıyaka yönetimi, Pınar Karşıyaka yönetsel kadrosu ve basketbol takımı buluştu.Davette enformasyon işleyen Feyhan Yaşar, “Kaynak Karşıyaka, başarıları ile bizlere herhangi bir devir hava veriyor. Bakir sezonda kullanılmamış başarılarla büyüklenmek istiyoruz” derken, İdil Yiğitbaşı ise “2022-2023 sezonunda Pınar Karşıyaka’dan şampiyona bekliyor, takımımıza kullanılmamış sezonda başarılar diliyoruz” dedi.

Karşıyaka Başkanı Toygar Büyükkarcı, onursal başkan Selçuk Yaşar’ın ve Yaşar Topluluğu’nun Karşıyaka Spor Kulubü’nü 65 yıla andıran süredir desteklediğinin ve bunun dünyada da kat sayı olduğunun altını çizdi. Başantrenör Ufuk Sarıca ise “Yenilenen kadromuz ile hem millî hem da uluslararası arenada kudretli tıpkı zaman geçireceğimize inancımız kül” dedi.

Share: