Manisa’da çiğde hasadı başladı

Manisa’nın Demirci ilçesinde üretimi yapılan çiğde hasat edilmeye başlandı.

Başta diyabet atılmak üzere bir nice hastalığa onma olduğuna inanılan hünnap, mıntıka halkının eke kesim kaynakları beyninde kayran alıyor.

Söğütçük Mahallesi’nde toplanmaya başlanan işaret özel ambalaja alındıktan bilahare tırlarla İstanbul, İzmir ve Ankara üzere kentlerdeki marketlere gönderiliyor.

Demirci Kaymakamı Kesat Kayaç, Şehremini Selami Selçuk ve İl Ekincilik ve Orman Müdürü Stabil Öztürk birlikte çiftçilerle tarlada hünnap hasadına katıldı.

Bereketli tıpkısı sezon temennisinde kâin Ilçebay Kaya, “Sabık sene ziyaretimizde sandık ve çiğde boylama makinesi talebinde bulunulmuştu. Kaymakamlığımız, belediyemiz ve Tarım İl Müdürlüğü ile projelendirildi ve sandık ve araba temin edilerek konfirmasyon edildi. Devletimiz seçkin devir çiftçinin ve üreticinin birlikte.” diyerek konuştu.

Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk ise yaş sonuç gurur merkezinin genişletilmesi üzere çalışmalara başlanacağını söyledi.

İl Ekincilik ve Orman Müdürü Takatli Öztürk ise üreticilerin taleplerini dikkate aldıklarını, hesabına ifham etmek üzere dahi mücahede gösterdiklerini dile getirdi.

Share: