Mardin Gençlik Merkezi’nde yetişek desteği gören 275 öğrenci üniversiteli oldu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik Merkezi’nde, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) müteveccih eğitimlerden faydalanan 275 tüvana üniversiteye yerleşti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Hars, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına vabeste hareketlilik tay tay arabası Gençlik Merkezi’ni etken yerine kullanan ve merkezin eğitimlerinden faydalanan öğrencilerden 9’u tıp, 5’i ünsiyet, 9’u dişçilik, 2’si ispençiyari, 40’ı mühendislik-mimari, 20’si terbiye, 35’i hemşirelik-ebelik, 5’i tagaddi ve diyetetik, 45’i haber-literatür, 5’i teoloji fakültesi ve 100’ü yöre lisans programlarına yerleşti.

Açıklamada ifadelerine saha verilen gençlerden Emre Vazıh, YKS’de Türkiye 6’ncısı olarak Boğaziçi Elektronik Beyin Mühendisliği Bölümüne yerleştiğini, ibret çalışırken bu merkezden çokça faydalandığını belirtti.

Merkezin YKS tedbir sürecinde saat 24.00’e büyüklüğünde sarih olduğunu dile getiren Aydınlık, “Öğretmenler öğüt konusunda öğrencilere sonsuz koruyucu oluyor. İl dışına geziler düzenleniyor. Gençlere Bilgisizlik Merkezi’ne çıktı gelmelerini tavsiye ediyorum. Ücretsiz verilen bu bakım için Ilbay ve Büyükşehir Belediye Başbuğ Vekili Mahmut Demirtaş’a teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Share: