Mardin haberi | Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri tamamlandı

Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri tamamlandı.

Artuklu Belediyesi 2023 bütçe görüşmeleri, alt kurul üyeleri aracılığıyla hazırlanan bütçe teklifleri mecliste oylamaya sunuldu. Müdürlüklerin bütçe teklifleri oylamasında tıpkısı kısmı düşünce birliğiyle, ayrıksı kısmı bile görüş çokluğu ile akseptans edildi.

Belediyeye sınırlanmış birimler aracılığıyla hazırlanan toplanmış 461 milyon 25 bin teklik bütçe meclisten geçti.

Grup Başkanvekili Zeynel Abidin Toparlı, 2021 ve 2022 yılında Artuklu Belediyesinin gelirleri, idrak gelirleri, girişim ve yükümlülük gelirleri, alınan bağışlar ve yardımlar, özel gelir, proje yardımları, değişik gelir ve resülmal gelirlerinden 2021 yılında bütün 101 milyon 223 bin, 2022 yılında ise 152 milyon 326 bin liralık dirimlik elde edildiğini bildirdi.

Son İki ayda ise muhtemel gelirin 45 bin lira civarında olduğunu belirten Toparlı, bütçe yılını kısaca 200 milyon liralık gelir ile kapanacağı ön görüldüğünü söyledi.

Mecliste akseptans edilen bütçenin kırnak olmasını dileyen Toparlı, “Artuklu Belediyemizce hazırlanan bütçemiz, tıpkısı önceki yılın gelirleri, bu yılın gelirleri göz uğrunda bulundurularak önümüzdeki yılın bütçesi oluşturulmaya çalışılmıştır. Bizler ilçemiz üzere çalışıyoruz. Bu bütçe, bütün kaymakamlık halkının bütçesidir. Bu bütçe ilçemizin kalkınması ve büyümesi üzere kullanılacaktır. Çalışmalarımız, yatırımlarımız artarak bitmeme edecektir.” dedi.

Share: