Mardin Toyluk Merkezi’nin 275 üyesi üniversiteye yerleşti

Mardin Toyluk Merkezi’nin 275 üyesi üniversiteye yerleşti

MARDİN – Mardin Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik Merkezine uzuv olup eğitim gören 275 zinde üniversiteli oldu.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Ekin, Turizm ve Içtimai İşler Ofis Başkanlığına tutkun Gençlik Merkezi’nin 275 üyesi hayallerindeki üniversiteye yerleşti. Bilgisizlik merkezini faal kendisine kullanan ve merkezin eğitimlerinden faydalanan gençler hedeflerine ulaştı. 9 Tababet Fakültesi, 5 Hususiyet Fakültesi, 9 Dişçilik, 2 Eczacılık Fakültesi, 40 Mühendislik-Mimari Fakültesi, 20 Yetişek Fakültesi, 35 Hemşirelik-Ebelik, 5 Tagaddi ve Diyetetik, 45 Haber- Gökçe Yazın Fakültesi, 5 İlahiyat Fakültesi ve 100 Ön lisans programlarıyla üniversite hayatına başlayacak.

Mardin’in hep gençlerini ağırlayan dalan seçkin yıl değişik bölümleri kazanan öğrencilerini yetiştirmeye devam ediyor. Haftanın gelişigüzel haset gençlere hizmet veren format bölgenin yeryüzü etken yeri namına varlığını sürdürüyor.

2022 YKS’de Türkiye 6.’sı kendisine Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliği bölümüne yerleşen Emre Işıklı, Mardin Büyükşehir Belediyesinin açmış olduğu Gençlik Merkezinden ibret konusunda çokça faydalandığını dile getirdi.

Toyluk Merkezinin YKS tedarik sürecinde saat 24.00’de kadar açıkça olduğunu tabir eden Işıklı, “Öğretmenler, öğrencilere ders üstüne daim koruyucu oluyor. Ders düzentileme sürecinde öğrenciler ayrımsız bunluk yaşayabiliyor ve bu dahi normaldir. Bundan muhit bu bunalımı kandırmak amacıyla öğrencilere devlet dışına değişik faklı kamplar ile geziler düzenleniyor. Özel kurumdan elde edemeyeceğiniz imkanları ücretsiz tıpkı şekilde bize sunduğu amacıyla Ilbay ve Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mahmut Demirtaş’a teşekkürname ediyorum. Arkadaşlarımın Deneyimsizlik Merkezinde artık gelmelerini tavsiye ediyorum. Zira bu imkanların boşa gitmesini istemem” dedi.Share: