Marmara’nın incisi Erdek turizm sezonundan bahtiyar

Marmara’nın arz flaş tatil noktalarından birisi olan Balıkesir’in Erdek ilçesinde, turizm sezonu dopdolu geçti. Otellerin bir çoğu yüzdelik 90’lara varan kapasiteye ulaşırken, Kapıdağ’ın natürel güzellikleri tertemiz deniz ile birleşince vatandaşların yol uğrağı yeri oldu.

Balıkesir’in Erdek ilçesi dinlence sezonunu komple mahmul geçirdi. Oteller aynı sonraki yıl için şimdiden rezervasyon alırken, katıksız güzellikleri ile öne sâdır Erdek’i alelhusus İstanbul, Bursa, Trakya’dan mevrut tatilciler tercih etti. Sabık yıl müsilaj dolayısı ile çığlık ayrımsız mevsim geçirdiklerini belirten ve ilçede 50 yılı çok süredir işletmecilik fail Temas Arslan, bu sene müsilajın keder hatıralarından arındıklarını ve turizmde adeta patlama olduğunu ifade etti. Aslan, “Erdek, sonuç 10 yılın yer temiz turizm sezonunu geçiriyor. Doluluk oranı çok faziletkâr. Bölüm zarfında güçlü cümle haddinden fazla memnun. Güzeşte sene, müsilaj zımnında ızdırap ayrımsız zaman geçirmiştik. Ancak bu yıl, Erdek’in tertemiz denizi, doğası ve havası, hele İstanbul, Bursa, Balıkesir ve Eskişehir’den gelen vatandaşlarımızı kendine çekti. beraber, Erdek Körfezi’nde balık çeşitlerinin de arttığını kıvançla görüyoruz. Önceki yıllarda mütenakıs kalkan ve kırlangıç kabilinden balıklar da yeniden görülmeye başlandı. Ancak yetkililerden, Erdek Körfezi’nde, özellikle trol girmek için yasak avlanmalar konusunu çok henüz gani denetlemeleridir” dedi.

Arslan sözlerini şöyle sürdürdü: “1970 senelerinde Mazhar-Fuat-Özkan gelirdi, Gökbenler, Emel Sayınlar gelirdi. Demincek Ahmet Mekin, Selami Delicesine, Ateşböceği Ercan, Rahmi Çalıştırıcı üstelik misafirimiz oldu. Erdek’te 5 bin türlü nebat olduğunu ben Rahmi Belletici’tan öğrendim. Erdek’in tabii güzellikleri var, denizi çok temiz. Erdek, Bodrum’dan aşağıda aynı düzlük değil. Herkesi buraya bekliyorum. Bu güzellikleri görmeliler” dedi. – BALIKESİR

Share: