masa tenisi antrenörü müezzinin eğitim verdiği öğrenciler el birincisi oldu

Kırşehir’de masa tenisi antrenörlüğü dahi eden ezancı Raif Çintaş, Kur’an-ı Semih aktarmak üzere camiye gelen çocuklara alan topu eğitimi da veriyor.

Öğrencilik yıllarından itibaren masa tenisine ilgi duyan biçim Selgah Camisi Müezzini Raif Çintaş, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün açtığı kursu başarıyla tamamlayarak 8 sene önce antrenörlük belgesi aldı.

Çintaş, Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı ile Kült İşleri Başkanlığı aksiyon birliğindeki “Camime birlikte Gidiyorum Sporumu da Yapıyorum” projesi kapsamında 2 sene geçmiş camide masa tenisi kursu açılmasına öncülük etti.

Sayıları 60’ı aşan öğrencilerine Kur’an-ı Semih öğretmenin yanında caminin altındaki salonda masa topu eğitimi bile veren Çintaş, çokça sayıda lisanslı sporcu yetiştirdi.

Çintaş’ın öğrencileri, İl Müftülüğü ile İl Deneyimsizlik ve Spor Müdürlüğü aksiyon birliğinde kurulan Selgah Camisi Cahillik ve Spor Kulübü bünyesinde Türkiye Masa Tenisi Federasyonunca düzenlenen turnuvalarda minik kızlar ve erkeklerde mülk birinciliğine ulaştı.

Hedef Türkiye şampiyonluğu

Müezzin Raif Çintaş, AA muhabirine, kestirmece 9 yıldır görev yaptığı camide masa tenisi yardımıyla çocukları cami ile buluşturmayı amaçladığını söyledi.

Çocukların hem manevi değerlere hem üstelik sportif etkinliklere haddinden fazla ilgili olduğunu vurgulayan Çintaş, şunları kaydetti:

“Pazartesi haset haricinde haftanın 6 günü çocuklarımıza masa tenisi kursu veriyoruz. Kursumuz sene süresince bitmeme ediyor. Yaz Kur’an kurslarında mektepli sayısı ve masa tenisine rabıta elan çok oluyor. Kilolu tıpkı ilgi var, elan fazlasını şimdilik alamıyoruz. Şu anda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde 60’ın üzerinde lisanslı masa tenisi öğrencimiz var. Bu yıl minik rical ve kızlarda iklim birincisi olduk. Emeğimizin karşılığını muvaffakiyet yerine alınca bu bize elan aşkın bahtiyarlık veriyor.”

Hedeflerinin Türkiye genelinde başarı girmek olduğunu dile getiren Çintaş, “Kur’an kurslarına gelen çocuklarımızın da sporcu olabileceğini, camide dahi sporun yapılabildiğini ifşa etmek istiyoruz. Tanrı müsaade verirse Türkiye şampiyonalarında birlikte kalburüstü olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

“Hocamız bize ehil çıkıyor”

Öğrenci Halil Solak dahi “Hocamız bize ehil çıkıyor. Burada hem Kur’an-ı Kerim öğreniyorum hem üstelik spor dalımı geliştiriyorum.” dedi.

İl Cahillik ve Spor Müdürü Numan Nafiz Mecnunca da “İl Müftülüğümüzün destekleri, hocamızın erdemli motivasyonu, velilerimizin ilgisi ve destekleriyle masa tenisinde sükse sağlandı. İnşallah iş birliğimiz devam edecek.” ifadelerini kullandı.

İl Müftüsü Mehmet Kumarhane bile camiye mevrut çocuklara bire bir yandan manevi değerleri öğrettiklerini sair yandan birlikte psikoloji ve bedensel gelişimlerine katkı sunduklarını anlattı.

Camide yaz Kur’an kursu ile başlayan hareket birliğinin 12 ayak tabanı yayıldığını rapor fail Bitirim, Selgah Camisi’nde tıpkısı sükse örneği yaşandığını sözlerine ekledi.

Share: