MASFED, ikinci halk araç satışına ilgilendiren yıpranmamış düzenlemeyi Danıştay’a taşıyacak

Motorlu Vesile Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, ikinci umum araba ve arazi taşıtlarının satışına yönelik bakir düzenlemeyle ilgili Danıştay’a başvuracaklarını bildirdi.

Erkoç, Ticaret Bakanlığının ikinci halk otomobil satışında “6 kamer ve 6 bin kilometre” şartı getiren düzenlemesine ilişkin yazılı izah yaptı.

Türkiye’da 70 bin mukayyet motorlu vesile satıcısı bulunduğunu tamlayan Erkoç, “Anayasa’nın 49. maddesine huysuz sakıt ve sektörün görüşleri alınmadan yapılan bu düzenlemeyle ilişik Danıştay’a başvuracağız.” ifadesini kullandı.

Erkoç, mukayyet olmayan, rüşvet ödemeden basak şeş yöntemlerle açar hava satımı fail kişilerin ortalık dengesini bozduğunu, düzenleme kapsamına girmeyen bireylerin, araç alıp satmaya devam edeceklerini belirtti.

Fiyatların düşmesi ve piyasanın dengeye kavuşması için sürekli ve köklü analizör gerektiğini savunan Erkoç, “Bakanlığımızın sektörümüzün birlikte görüşünü alması, ikinci umum motorlu çevirici satıcıları namına bizim da hal önerilerimizi iletiyor olmamız, bilcümle alay malay bu sıkıntıları aşma konusunda sürece katkı sağlayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: