Mehmetçik, İncirlik Üssü’nde yardımların sevkiyatı amacıyla sakır sakır görev başında

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra ev içi ve dışından Adana’evet gönderilen yardımlar, İncirlik Gelgel Üssü’nde sakır sakır görev işleyen Mehmetçiğin gayretleriyle acilen afetzedelere ulaştırılıyor.

Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, Akdeniz, Şark ve Güneydoğu Küçük Asya bölgelerinde 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası ulusal ve uluslararası kampanyalar kapsamında bağışlanan müzaheret malzemelerinin bir bölümü Adana’de toplanıyor.

İncirlik 10. Tanker Mahiyet Komutanlığındaki Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Helikopter Eş Güdüm Merkezi, gelgel yolu evet üstelik yağız tarafından intikal ettirilen arkalama malzemeleri ile personelin sarsıntı bölgelerine helikopterle ulaştırılmasını sağlıyor.

TSK eliyle Eskişehir, İzmir, Amasya, Konya, Ankara, İstanbul gibi illerden tahkim edilen ve aralarında BEY-532 Cougar, CH-47 Chinook, S-70 Sikorsky tipi helikopterlerin, kargo uçaklarının bulunduğu hava araçları, müzaheret sevkiyatına İncirlik’ten destek veriyor.

Kara, Bahir ve Albeni Kuvvetleri, Özel Kuvvetler, Yaka Güvenlik ile Açıkgöz Genel komutanlıklarına ilişkin haddinden fazla sayıda helikopter ve kargo uçağı okkalı trafik içre üsse tatbikat yapıyor.

Gece uçuşlarının bile yapıldığı başkaca 24 saat esasına bakarak görevlerini sürdüren Mehmetçiğin bunaltıcı çalışmasına kimi zaman Amerikalı ve Polonez askerlerin da aralarında olduğu çok sayıda ülkenin personeli bindi veriyor.

Çadır, akak, battaniye, denk, yastık, elektrik üreteci, ısıtıcı kabilinden insanca yardımın birlikte gıda ve iyileştiren malzemelerin olduğu paketler, İncirlik’te oluşturulan “çekicilik arkalama koridoru” ile depremzedelere ulaştırılması için askeri uçak ve helikopterlere yükleniyor. Gelgel vasıtasıyla gelen yardımların tıpkı bölümü, tırlarla afetzedelere gönderiliyor.

Share: