Meksika’da cıvıl cıvıl ile kartel ortada arbede: 8 ölü

– Meksika’da cıvıl cıvıl ile kartel ortada patırtı: 8 ölü

MEXİCO CİTY – Meksika’da kartel üyeleri ile cıvıl cıvıl beyninde sâdır çatışmada 8 kişinin hayatını kaybettiği, 1 çocuğun ise yaralandığı bildirildi.

Meksika’nın Tamaulipas eyaletinde düzlük kayran Nuevo Laredo şehrinde Kuzeydoğu Karteli üyelerinin askerlere şiddetli açması sonucu arbede imdi. Kalaba ile kartel beyninde yaşanan kovalamaca ve çatışma sırasında 7 kartel üyesi etkisiz hale getirilirken, 1 sivilin hayatını kaybettiği ve 1 çocuğun ise yaralandığı bildirildi. Arbede sonucu kartel üyeleri eliyle geçer 2 adet halk yapımı zırhla güçlendirilmiş plakasız şalter ve haddinden fazla sayıda zırh ele geçirilirken, öldürülen saldırganların CDN yazılı şapka ve yelek giydikleri tayin edildi.

Patırtı sırasında hayatını kaybeden kişinin 66 yaşındaki ayrımsız toprak sakini olduğu, natamam saat büyüklüğünde koruma aldığı, ancak çatışmanın bittiğini düşünerek evine akıllıca kaçarken vurulduğu belirtildi. Yaralanan 3 yaşındaki çocuğun ise ailesi ile aksata yaptığı sırada bacağına kurşun intişar ettiği aktarıldı. Yaralı yavru hastaneye kaldırılırken, sağlık durumunun bol olduğu bildirildi.

Meksika Milli Defans Bakanlığı suç örgütleri ile mücadele etmek için bölgeye tahkim kendisine 550 askeri personelin irsal edildiğini açıkladı.

Share: