Melih Gökçek’ten, “Gönül Rahatlığı ile gülebilirsiniz, imandan çıkarma imkânsız” diyen Şahan Gökbakar’a: Birisi dayanamaz ağzını gözünü dağıtır

Ankara Melike Karı Camii İmamı Halil Konak, sonuç olarak Çokluk Yılmaz’ın bire bir gösterisindeki kadının yaratılışına ilgilendiren esprisiyle ilgilendiren “Soytarılar çıkıyor televizyona nükte yapıyorlar. Güya? Tanrı erkeği yaratmış, sonra bakmış düşünmüş ‘Ben bundan iyisini dahi yaratırım’ diyerek kadını yaratmış. Bunu dinleyen üstelik belirten de, buna alkış tutan bile, gusto düz de hepsinin imanı gitti” dedi.

“BUNLARI DİNLEYİP KEYİF DÜZLÜK, SÖYLEYEN, YAZAN DİNDEN ÇIKMIŞTIR”

Menzil; Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Ferhat Göçkün ve Eren Abacı’nın de söylediği üzüntü dolayısıyla eleştirerek “Bunları dinleyip sağlık alan, söyleyen, yazan dinden çıkmıştır” ifadelerini kullandı.

“SENARYOLARIMIZI ABDESTLİ BİR ŞEKİLDE KALEME ALIYORUZ”

Recep İvedik film serisiyle geniş bire bir üne kavuşan komedyen Şahan Gökbakar ise toplumsal medya hesabından hem Konakçı’nın açıklamalarını hem birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Benim sizden isteyeceğim aynı yegâne öz var. Mesleğinizin hakkını verin. Görevinize çıkarken, Cenabıhak rızası amacıyla abdestli çıkın, Ayet-halk Kürsilerle çıkın. Biliniz kim, Cenab-ı Cenabıhak sizin muhafızınızdır.” sözleriyle dalga geçerek, “Altın yâran, yaptığım ironi helal sertifikalıdır. Senaryolarımızı abdestli şekilde kaleme alıyoruz. huzur ile gülebilirsiniz, imandan çıkarma olamaz.” ifadelerini kullandı.

“HADDİNİ BİL”

Gökbakar’ın bu sözlerine sunma kaba aksülamel ise Çarkıt Ankara Büyükşehir Belediye Reisi Melih Gökçek’ten geldi. Gökçek, paylaşımında şunları söyledi: “Münteha gelişigüzel soy soytarılığı yapıyorsun amma haddini aşıp dini konularla bayram edemezsin. İnsanları dini duyguları ile kortej ederek galeyana getirip tahrik etme. Birisi dayanamaz ağzını gözünü dağıtır hem sen kıygın olursun hem karşı canip. Haddini bil”Share: