Meslek öncesi eğitimde “ücretsiz kemirmek” uygulaması başladı

Meslek öncesi eğitimde “ücretsiz yemek” uygulaması başladı

KIRIKKALE – Kırıkkale’da, 2022-2023 eğitim bilimi talim yılının ikinci döneminin başlamasıyla gelişigüzel anaokulu ve esas sınıflarındaki kül öğrencilere bile “ücretsiz yemek” uygulaması başladı.

Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle terbiye öğretime verilen aranın ardından 71 ilde okul öncesi, ilköğrenim ve lise okullarında eğitim bilimi talim dönemi başladı. Kırıkkale’da, ikinci dönemin başlamasıyla alay malay anaokulu ve anne sınıflarındaki tamam öğrencilere de “ücretsiz yemek” veriliyor. Ayrıca, 500’ün üzerindeki depremzede mektepli bile bakir okullarında ibret başı yaptı.

Kırıkkale İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Hayati Telefoncu, yaptığı açıklamada, sarsıntı bölgelerinden mevrut öğrencilerin yıpranmamış arkadaşları ve öğretmenleriyle alay malay derslerine başladığını söyledi. Santral, 500’ün üzerinde depremzede öğrencinin okullara naklinin yapıldığını belirtti.

Milli Terbiye Bakanlığı’nın talimatıyla bile okul öncesi cemi öğrencilere ücretsiz kemirmek uygulamasının başladığını anlatım eden Santralci, “Antrparantez taşımalı yetişek özne kurumlarımızdaki ve pansiyonu olan okullarımızdaki ihtiyacı olan çocuklarımızın üstelik yemekleri bakanlığımızca ücretsiz veriliyor. Zor ayrımsız süreçten geçtiğimiz hakeza aynı dönemde birlik çocuklarımıza sağlık olsun diyor, başarılar diliyorum” dedi.

Share: