META’da 11 bin kişinin işten çıkarılması sonrası Markka Zuckerberg’den izah geldi: İşe alımları dondurma kararımızı 1. çeyreğe büyüklüğünde uzattık

META’nın geçtiğimiz hafta duyurduğu işten çıkarmalar 9 Son Teşrin itibariyle başladı. Bugün 11 binden aşkın çalışanın firma ile ilişiği kesilirken, şirketin CEO’su Mark Zuckerberg ‘den konuyla ilgili izah geldi.

Zuckerberg’in açıklamalarının detayları şöyle:

“Bugün Meta’nın tarihinde yaptığımız yeryüzü el değişikliklerden bazılarını paylaşıyorum. Ekibimizin büyüklüğünü kestirmece yüzdelik 13 oranında azaltmaya ve 11.000’den aşkın çaplı çalışanımızın işine sonuç vermeye karar verdim. Ayrıca elan kıvılcım ve daha mübarek aynı şirket oluşmak üzere isteğe merbut harcamaları keserek ve işe alımları dondurma kararımızı 1. çeyreğe büyüklüğünde uzun uzadıya aynı paradigma ekleme girişim atıyoruz.”

HENÜZ EVVEL ÇIKARMALARIN SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Öte yandan Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde yaptığı ayrı aynı açıklamada işten çıkarmaların sinyalini vererek” 2023 yılında yatırımlarımızı az sayıda faziletli öncelikli nema alanına odaklayacağız. Bu bile gâh ekiplerin mantıklı bire bir şekilde büyüyeceği, ayrıksı ekiplerin ise önümüzdeki sene boyunca sabit kalacağı yahut küçüleceği anlamına geliyor” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Share: