Meteoroloji, Ülkenin Garp Kesimlerinde Muhtemel Sağlam Yağış İçin Vatandaşları Uyardı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü (MGM), bugün geceleyin saatlerinden itibaren İzmir, Işıklı, Manisa’da ve ferda Balıkesir, Bursa ile Bilecik, Kütahya, Çeltek, Muğla, Eskişehir ve Ankara’da muhtemel sağlam bora yağışa alın vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

MGM’den bugün yapılan uyarıda, bu şeb saatlerinden itibaren İzmir, Görgülü, Manisa’da ve erte Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın şimal ve batısında akva, kuvvetli sağanak yağış beklendiği duyuruldu. MGM’nin uyarısı şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere göre; bu geceleyin saatlerinden sonraları İzmir, Aydın, Manisa’da, yarın (13.12.2022 Salı günü) Balıkesir, Bursa ile anbean Bilecik, Kütahya, Uşak, Muğla, Eskişehir ve Ankara’nın kuzey ve batısında akva (21-50 kg/m2), İzmir, Aydın’ın bucak kesimleri, Manisa ve Muğla çevrelerinde evcil yerine çokça akva (51-75 kg/m2) sağanak, kıyı kesimlerde kayran saha asuman ses bora yağış bekleniyor.

Kuvvetli yağışlarla birlikte, sel, seylap, ulaşımda aksamalar, yıldırım, Güney Veli yaka kesimlerinde süfli çaplı dolu ve yağmur anında kuvvetli rüzgar kadar olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunmalıdır.”

Share: