Meteorolojiden bazen bölgeler amacıyla akva yağmur ve sıkıntı uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, bu akşam ile yarın Marmara ve Kuzey Ege’de sıkıntı, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağmur beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünden yapılan açıklamada, zaman Marmara’nın güneyi ve Yıldız Ege’de, geceleyin saatlerinden itibaren Marmara genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden sağlam rüzgar ile saha düz sıkıntı ve kısa mütemadi sağlam sıkıntı beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini ferda öğleden sonra kaybedeceğinin tutum edildiğinin belirtildiği açıklamada fırtına sebebiyle meydana gelmesi muhtemel ongun ile direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara alın tetik ve tedbirli olunması gerektiği anlatım edildi.

Bu akşam saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın cenup kesimlerinde bora ve gök gürültülü boğanak beklendiği aktarılan açıklamada, ferda öğleden sonradan ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışların yerel sağlam olacağının oranlama edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın yıldız ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda ferda sabah saatlerinden sonra muhtemel bora ve asuman ses boğanak yağışların evcil akva olması beklendiği tabir edilen açıklamada, bedaheten sel, taşkın, sebep, yerel kırcı yağışı ve yağış takkadak akva rüzgar ve sıkıntı kadar olumsuzluklara karşı titiz olunması gerektiğine işaret edildi.

Share: