Meteoroloji’den boğanak uyarısı! 4 nahiye, asuman patırtılı sağanak yağışın etkisi altına girecek

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, 4 bölgede gök patırtılı bora yağış bekleniyor.

MARMARA, IYE, AKDENİZ VE KARADENİZ ETKİLENECEK

Rapora bakarak ülkemizin kuzey, iç ve garp kesimlerinin modüler ve kayran saha çok bulutlu, Marmara’nın doğu akarsu, Garp Akdeniz, İç Küçük Asya (Sivas ve Kayseri aut), Gün Batısı ve Orta Karadeniz, Maşrık Karadeniz kıyıları, Afyonkarahisar, Denizli, Adana ve Mersin Ağacı çevreleri ile Hatay’ın ibik kesimlerinin boğanak ve asuman ses bora yağışlı, farklı yerlerin az bulutlu ve belirgin geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların bu sabah saatlerinde Kalaba ve Giresun çevrelerinde yerli adına sağlam olması bekleniyor.

SICAKLIK DEĞİŞMEYECEK

Hava sıcaklıklarında şanlı ayrımsız ayrım olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güney ve şarki kesimlerinde güneyli yönlerden mutedil kuvvette; Marmara ile Yan Ege’de yıldız yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) yerine esmesi bekleniyor.

Yağışların; bu sabah saatlerinde Kargaşa ve Giresun çevrelerinde yerli adına akva olması beklendiğinden başat, su baskını, saika, göçü, yağmur simultane akva rüzgar, yerel meşbu yağışı kabil olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın; Marmara ile Yan Ege’de kuzey yönlerden sağlam (40-70 km/saat) adına esmesi beklendiğinden dikme ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

Share: