Meteoroloji’den Marmara İçin Ihtar: “Hâkim, Seylap ve Yıldırımlara Karşı Dikkatli Olunmalı”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarın Marmara Bölgesi’nde gök gürültülü bora yağmur beklendiğini duyurarak vatandaşları başat, taşma ve yıldırımlara alın uyardı.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü genel ağ sitesinden yapılan uyarıya bakarak, ferda Marmara Bölgesi’nde asuman curcunalı sağanak yağış hareketli olacak. Meteorolojiden yapılan uyartı şöyle:

“12.09.2022 Pazartesi günü Marmara Bölgesi’nde beklenen gök curcunalı sağanak yağışların tün saatlerinden itibaren (03: 00 TSİ) Trakya’da ( Edirne, Kırklareli, Tekirdağ), sabahleyin saatlerinden itibaren kuzeyinde ve doğusunda ( İstanbul’un yıldız kesimleriyle Rum yakası, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik ve Bursa çevreleri) gelişmemiş kesiksiz ve yerli kalkışmak için sağlam (21-50 kg/m2) olacağı hesap ediliyor. Yağışların Trakya’da öğle vakti saatlerinden sonraları, şark kesimlerde akşam ezanı saatlerinden sonradan etkisini kaybetmesi bekleniyor. Şapadanak başat, su baskını, saika, yerli mahmul yağışı, güdük sürekli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: