MHP lideri Bahçeli’den, “HDP’ye vekâlet” sözlerine aksülamel! Ulus İttifakı’nı ahtapota benzetti

MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli, Bursa’de “2023’e Akıllıca: Aday Galiba, Değişmeyen Açık” mitinginde konuştu. Bahçeli, CHP mebus Gürsel Tekin’nin günlerce konuşulan “HDP’ye bakanlık verilebilir, rastgele partiye verilebilir” sözlerine da reaksiyon gösterdi.

BAHÇELİ’DEN AHTAPOT BENZETMESİ

CHP’nin stratejisinin HDP ile anlaşma inşa etmek olduğunu öne süren Bahçeli, “Inhitat ittifakı ahtapot gibi Türkiye’yi sarıp aşındırmak niyetindedir. Bizim polip siyasetine feda edilecek aynı ülkemiz yoktur. Ahtapotun 6 ayağı bellidir, diğer iki ayağı HDP ile emperyalizmin asıl unsurlarıdır. Inhitat İttifakı’nın içinden yer azında rast izahat yapanlar dahi vardır. HDP’nin desteği ile büyükşehirleri kazanan belediler demincek HDP’ya bakanlık açıklaması yapmaktadır. Bu zillete Türk milleti cevaz veremez. CHP’nin adımı taktikseldir, aldatarak aynı manevradır. Bilinmez ajandaları, adsız sansız gündemleri HDP ile kesim kurmaktır. HDP’ye nezaret vermek emreylemek, teröristlerin tıpkısı belediyeler üzere bakanlıklara de yerleşmesi demektir” diye konuştu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

Bursalı kardeşlerimizin beraberinde Çanakkaleli, Bilecikli, Yalovalı kardeşlerimize balkı geldiniz diyorum. Güzeşte hafta Sivas demir benzeri ayan hava toplantısına şahit oldu, birilerinin uykuları kaçtı.

“KIZIL ELMA’YA AKILLICA İLERLEYECEĞİZ”

Ki hangi tuzağı kursun ayrışmayacağız, ayrılmayacağız. Ahali ele heves gönüle kızıl elmaya akillica ilerleyeceğiz. Kategorik Allah’ın izniyle başaracağız. Ödün vermeyeceğiz, tembellik göstermeyeceğiz, katiyetle kazanacağız.

BİZİM ANKETLERİMİZ TÜRKİYE’DİR”

Bizim anketlerimiz maaşa angaje şirketler değil, A’dan Z’ye Türkiye’dir. İman varsa imkan vardır. İrade varsa hıyanet tutunamayacaktır. Galibiyet sabredenlerin inananların merbut yâridir. Öyle tıpkı cevap veriniz kim 7 düvel hangi oluyor Bursa’dahi diye endişeye kapılsın. Aramızda müstesna otu bulundurmayacağız, saflarımızı yoğun tutacağız. Muhakkak Allah’ın izni ile başaracağız. Ivaz vermeyeceğiz, katiyetle kazanacağız. Cumhuriyet’in 100. yılında cumhurun zaferine ulaşacağız.

“ZİLLET PARTİLERİ İLE ULAŞILACAK BİR ATI YOKTUR”

Sözümüz sözdür, kararımızın da sonuna kadar arkasındayız. Zevküsefa anlayışında değiliz. Cumhur Reisi adayımız sayın Erdoğan’dır. Zillete karşı tıpkısı mevzideyiz, Türkiye düşmanlarına cebin aynı cephedeyiz. Vatansız millet neyse Türkiye’nin karşısına önceki cezir ittifakı bile odur. Zillet partileri ile ulaşılacak bir ati yoktur. Karanlık zihniyet açısından bir farkları yoktur. Bu ittifakın çatısını yalaz almıştır. Paçası tutuşan Kılıçdaroğlu ‘inadına bu arada olacağız’ demiştir. Kardeşlik inançla tamam, inatla değil.Share: