MHP’nin Kayseri mitingi

MHP Umumi Başkanı Azamet Bahçeli, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in sözlerine reaksiyon göstererek, “Geliriz gelmesine ama gündüzünüzü şeb kabil örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz.” dedi.

Bahçeli, partisince Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda planlı “2023’e Makul: Aday Anlaşılan, Karar Kemiksiz” başlıklı mitingde yaptığı konuşmada, CHP’ye müteveccih eleştirilerde bulundu.

“Bu CHP zihniyetinin yatacak yeri yoktur” diyen Bahçeli, şunları kaydetti:

“Bu CHP zihniyetinin günahları diz boyudur. Bugünkü CHP zihniyeti Kuvayımilliye iradesiyle geceyle çağ kadar farklıdır. Birtakım dikenini gülünden seçer, tümce ettiğinin mahsulünü bire bir çağ pekâlâ biçer. Kılıçdaroğlu ruz bilmez, ecdad bilmez, budun bilmez, erdem bilmez, terbiye bilmez; bildiği biricik öz yalandır, iftiradır, izansızlıktır. Kayseri’nin anılmış bire bir sözünü anımsatmak isterim. ‘Ahrazın dilinden anası anlarmış.’ Hangi var kim bu Kılıçdaroğlu’nun dilinden üstelik dileğinden de dimağından birlikte anlayan, anlayacak olan yoktur. Rahmetli Peyami Safa’nın dediği kadar, ‘yalana bırakınız insanı, eşya da ayaklanma etmelidir.’ Atıcılık, milli ve manevi ayar yağmacılığı, yabancılara dalkavukluk zillettir, illettir, rezalettir, CHP’sinden HDP’sine, İP’inden DEVA’sına kadar hepsinin yakasına yapışmıştır. Kılıçdaroğlu’nun yegâne benzeri doğru lafını duyanınız oldu mu? CHP’nin ve diğerlerinin milletimizin ve devletimizin lehine pespaye birlikte olsa müspet benzeri görüşüne şahitlik edeniniz imdi mı? Testide ne varsa dışına sızan odur.”

MHP Genel Başkanı Bahçeli, “Fikirde hangi bulunuyorsa fiile yansıyan de odur. İleri düzeyde beyin dağılması aktif Kılıçdaroğlu, meğerse Sakarya Savaşı’nın Sakarya ilimizde yapıldığını sanıyormuş. Elbette olsa bozacının şahidi şıracıdır, kendisini dinleyenlerin alkış tufanı koparması dahi şişman bire bir gaflet uykusu gösterisine işarettir. Nutuk’tan değil, Atatürk’ten değil, global yarar ve hıyanet merkezlerinden ilhamını alanların akıbetleri böylesine mefluçtur. Doğrusunu Allah biliyor evet İstanbul’daki Belgrat ormanlarının Sırbistan’da, Arnavutköyü’nün Arnavutluk’ta, Ankara’daki Tunus Caddesi’nin dahi Tunus’ta olduğunu söylerse hiç şaşırmayınız.” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin yetiştirdiği değerlerden birisi olan İncili Çavuş muammer olsaydı Kılıçdaroğlu’nu gecikmeksizin ona devretme edeceklerini, onun humor üreten diline zimmetleyeceklerini dile getiren Bahçeli, “Sonunda malum vukufsuzluk çığlığı karşısında yapılacak başka tıpkı öz üstelik olmazdı. Bu kapsamda Hz. Ebubekir’e atfedilen şu kortej aynısıyla Kılıçdaroğlu’nu tanım etmektedir. ‘Abidin cahili, şeytanın oyuncağıdır. Benzeri fareyi cebinde taşıyanlar kabilinden.’ İhya geçmek için ne büyüklüğünde teferruat lazımsa, imha için üstelik o büyüklüğünde kabaklık kafidir.” diye konuştu.

“İtibarlı bir Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir”

Bahçeli, vicdanı kurumuş, şuuru sisli, akli melekeleri felç geçirmiş olanların sulak alanda da susuz, güneşli yerde üstelik karanlık kalacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Hakkıyla zar ediyorum, zillet ittifakı yarınlarımıza perde çekemeyecektir. Zillet ittifakı iri Türkiye’nin doğuşuna bariyer olamayacaktır. Türkiye rastgele meselede yargıcı misyonu üstlenen ayrımsız ülkedir. Türkiye ne diyeceği, hangi yapacağı nikbet uyandıran benzeri talih konumundadır. 16 Eylül’de Özbekistan’ın Semerkant kentinde düzenlenen Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın 22. Cesamet Başkanları Zirvesi’ne diyalog ortağı Türkiye’yi temsilen katılan Cumhurbaşkanı’mız ve heyeti göz doldurmuş, deste odağı haline gelmişler, pozitif ve tartılı tutumlarıyla herkesle bağlanak kurmayı, eli nimetli görüşmeler yapmayı başarmışlardır. Rusya- Ukrayna savaşı özellikle olmak üzere, ülkemiz bütün akse ve dava alanlarına halisane ve diplomatik kurnazcasına engelleme etmektedir. İnsanı ve insancasına değerleri merkezine düz canlı aynı diplomasiyle bölgemizde ve küresel zeminde sulh kuşağı ihdas etmek amacıyla mücadele fail kredili tıpkısı Türkiye fotoğrafı herkesin dikkatini çekmiştir. Bu nedenle alçalma partilerinin ayarları çökmüş, hangi diyeceklerini şaşırmışlar, dut yemiş bülbüle dönmüşlerdir.”

“Masa dağılacağı kadar zaten dağıldı”

Ulus İttifakı’nın HDP’yle çokça etki benzeri uyuşma ortamında olduğunu tamlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:

“FETÖ’ye sorumluluk eğmiş vaziyetteler. PKK’nın dolma suyuna girmiş haldeler. Bu nedenle zilletin ta dibindeler. Global emperyalizmin köle gibi izindeler. Türkiye düşmanlarının emrindeler. Türkiye’nin izmihlaline hizmetteler. Milli irtibat ve beraberlik bağlarımızı koparmanın derdindeler. Budunsal ve ihata temelli bölücülüğü kaşımanın hevesindeler. Türkiye ekonomisini kötülemenin peşindeler. Yunan tezlerine destek vermenin hedefindeler. Terörle mücadeleyi bitirmenin niyetindeler. Suriye’dahi, Irak’ta, Libya’dahi, Karabağ’de, Balkanlar’üstelik, Kafkaslar’de, Gökçe Vatan’da Türkiye’nin acımsı savaş gücünü, hak ve meşru varlığını tartışmaya açmanın emelindeler. CHP, İP, HDP, SP, Ati ve DEVA’nın birlikte TİP, TKP, Iş Partisi, Emekçi Debi Partisi, Toplumcu Meclisler Federasyonu, Sosyal Özgürlükler Partisi de zilletin göbeğindedir. Kemiksiz veya bilinmeyen olsa üstelik bunların tamam kapısı birbirine açılmaktadır. Kılıçdaroğlu bu düşkünlük koalisyonunun cumhurbaşkanı adayı görünmek amacıyla çırpınmaktadır. Gelişmeler üzücü olunca CHP yönetimi mayasız masa ittifakını zılgıt noktasına gelmiştir. Kılıçdaroğlu eğer namzet olmazsa, ‘Alevi olduğu üzere reddedildi algısı’ yerleşirmiş. Bunu sosyete ve demokrasi hazmedemezmiş. Da altılı ganyan masa birlikte dağılırmış. Masa dağılacağı büyüklüğünde zaten dağıldı, ancak CHP yönetiminin farklı meçhul budala ve aynasız söylemlerinin sağtöresel ve akla yatkın tek yanının bulunmadığı dahi ortadadır. Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimizi tahrik eden açacak yarıcı, ayırıcı, kutuplaştırıcı ve tiksinme yayımcı bir dildir. Bu bühtanı ağzına alanlar Türk milletinin varlığından, birliğinden, kardeşliğinden, yükseliş ve basübadelmevt gayesinden haddinden fazla huzursuz olan namertlerdir.”

“Alevi’si dahi bizim, Sünni’si da bizim, Caferi’si da bizimdir. Yırlamak da biziz, Kürdü birlikte biziz, biz Türk milletiyiz.” diyen Bahçeli, “CHP’nin bu kargışlı iddiası milli güvenliğimize tehdittir. Benden sonrası tufan anlayışına saplanıp artan aynı politika koltuğundan Türkiye’ye ati sadece hüsrandır. Türk milleti bu makule bir kudurgan fitneye derbent vermeyecektir. İP’in başkanına Kılıçdaroğlu’nun adaylığı sorulunca, ‘bu seçimi tehlikeye atamayız’ cevabını vermesi kurnaz ve kumpasçı tıpkı üsluptur, tıpkı zamanda yeniden ayağa ikircikli ve iki yüzlü tıpkısı anlayışın dışavurumudur. İP, altı oku bağlamış, yıldırıcı Demirtaş ‘Kılıçdaroğlu’na ayrımlı toplumsal kesimlerin muhteşem bire bir desteği var’ sözleriyle İP’in bağını cezaevinden çözmeye kalkışmış ancak zül cephesinde sular ayrımsız tür durulmamış, sıkıntı dinmemiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir”

Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın sözünün meze, duruşunun açık olduğunu vurgulayarak, “Yüreklerimizdeki yurt ve millet sevdası gündüz kadar şişman, Çanakkale üzere aşılmazdır. Halk İttifakı’nda al-ver ilişkisi yoktur. Yarar ortaklığı, rant paylaşımı, hamil kavgası, sükûnet taksimi, ulufe dağıtımı yoktur. ya hangi vardır peki? Ahlak vardır, milli havas vardır, iman vardır, buyuru vardır, feragat vardır, beraberlik vardır, yârenlik vardır, saygı vardır, ulus vardır, Türkiye sevdası iliklerimize büyüklüğünde işlemiştir. Aklımızda olan yemeden içmeden ve çabucak Türkiye’dir, Türk milletidir, milli bekadır. Gönlümüzde, Türk-İslam coğrafyalarının, soydaşlarımızın, ilmek kardeşlerimizin huzura, güvenliğe, istikrara, refaha ve barışa ulaşan olması yatmaktadır.” dedi.

“Türk’ün azameti karşısında tutunamaz”

“Karabağ’birlikte kışkırtma konusunda tahrik yapan, kardeşlerimizin kanını döken caniler, Türk’ün azameti karşısında tutunamaz.” diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karabağ Azerbaycan’dır, Karabağ ata yadigarıdır, Karabağ Türk yurdudur. Birey gardaşlarımız ne antlaşma ve nerede istiyorlarsa onlarla çelikten bilek oluruz, tıpkı mevziye girer etten cidar öreriz. Ankara’yla Bakü’nün kaderi birdir. Türk’ü, Türk’ten ayıracak ne bir eksen, ne bile tıpkısı bariyer vardır. Türkiye, Azerbaycan ile sonuna büyüklüğünde tesanüt içindedir. Biz iki şevket biricik milletiz, bedenlerimiz ayrı olsa dahi canımız birdir. Karabağ’da vurulup yere düşen neferler bizim neferimizdir. Rahmetle ve hürmetle andığım şüheda bizim şehidimizdir. Alınacak öç, sorulacak hesap namusumuza emanettir. Kriz imalatçısı, global kışkırtmacı MEMLUK Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi’nin Tayvan’dan sonra Erivan’a yolculuk planı kimlerin gelişigüzel yürüdüğünün delili, zamanlama bakımından düğümlü ve iskele babası tıpkı ziyarettir. Anlaşılıyor ki Türkiye’yi ve Türk milletini dört bir taraftan kuşatma altında tutuyorlar. Bire Bir yanda Ermeni çeteleri, farklı yanda Yunan kepazeliği, bire bir yanda cenup sınırlarımız boyunca tahriklerini sürdüren terör örgütleri, diğer yanda global baskılar.”

Bahçeli’den Miçotakis’e reaksiyon

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in Türkiye’ye “şeb vürut sıra gel” dediğini hatırlatan Bahçeli, “Geliriz gelmesine amma gündüzünüzü akşam gibi örtmeye, tacizlerinizin bedelini misliyle ödetmeye seve seve, çift koşa, kanımızla, canımızla geliriz. Geldiğimizde Miçotakis’i korumaya ne efendilerinin hangi bile güvendiği gelişim birlikçi çevrelerin gücü dahi yetmez. Erek Türk milletidir, zırh çekenler ise toptan emperyalizmin kıya devriyesine çıkarttığı vatansızlardır.” şeklinde konuştu.

Bahçeli, tarihin yeryüzü balaban içtimai basamak projesinin hükümet vasıtasıyla hayata geçirildiğini belirterek, 81 ilde ve mecmu ilçelerde 2023-2028 yılları arasını kapsayan süreçte 500 bin içtimai göz, 250 bin ev gayeli yer, 50 bin aksiyon yeri ayırmak aracılığıyla millete yavuz aynı hizmet için kolların sıvandığını dile getirdi.

CHP’nin İzmir’de milyon dolarları ödeyerek dinleti düzenlediğini belirten Bahçeli, CHP’nin iftira atmakla, yapılanı aşağılamakla, cemaziyelevvel akıllıcasına dediği kanunları zaman Kanunuesasi Mahkemesine taşımakla meşgul olduğunu rapor etti.

“Kılıçdaroğlu’ndan de solcu birlikte olanaksız”

Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nun “ben dahi milliyetçiyim, ego dahi ülkücüyüm” gürültüsünü çıkarmasının anlamsız olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“Yıldırıcı Demirtaş’ın göğsüne madalya asmayı düşünen benzeri şahısla ulusalcılık tıpkısı sinede, tıpkı vicdanda, benzeri fikirde barınamaz, yaşayamaz. Benzeri bedende hem iblis hem da melek olanaksız, helal aşa yasak katarak akıl açgöz, Kılıçdaroğlu’ndan birlikte solcu birlikte olmaz. Alçalma ittifakı Türkiye’nin karşısında, Ulusalcı Akım Partisi ve Topluluk İttifakı Türkiye’nin tarafındadır. Cezir ittifakı, İmralı canisinin, teröristbaşı Gülen’in, PKK’nın, Firavun’un, müstevlilerin, sömürgecilerin yanındadır, Milliyetçi Hareket Partisi ve Halk İttifakı Kayseri’nin, Nevşehir’in, Niğde’nin, Aksaray’ın, Kahramanmaraş’ın, mazlumların, gariplerin, ülkemizi izam, geliştirme ve zenginleştirme mücadelesi veren iş adamlarımızın arkasındadır. Tığ, bağımsız ve güçlü Türkiye’den tarafız. Tığ, feda edilecek bir tane bir insanımız bulunmayan, gelişigüzel Türkiye’yiz diyen tarafız. Tığ, zalime Çetin, mazluma Yunus olan tarafız. Tığ, global oyunlara alın milli duruştan tarafız. Çağrımız, ‘önce ülkem ve milletim’ diyen herkesedir. Çağrımız, ‘bu millet, bu vatan, bu sancak benim’ diyen herkesedir. ‘Paylaşılacak vatanım, vazgeçilecek insanım yok’ diyen değme vatan evladıyla yolumuz birdir. ‘Biz gelişigüzel Türkiye’yiz’ diyen hep bu milletin hakiki evladıdır.”

Alandakilere 2023’te sandığa gitmeleri ve Halk İttifakı’na görüş vermeleri çağrısında mevcut Bahçeli, Kayseri’den çokça ümitvar şekilde ayrıldığını söyledi.

Rahmetli Alparslan Türkeş’i anan Bahçeli, sözlerini Dadaloğlu’nun “Ölçü Mevlam senden tıpkı dileğim var (Kadın eyleme)” şiirini okuyarak sonlandırdı.

(Bitti)Share: