Motor ve çiftteker sürücülerine reflektif perforaj dağıtıldı

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde motor, derrace ve elektrikli derrace sürücülerine, kazaların önüne unutmak üzere reflektif delme dağıtıldı.

Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde, İlçe Güllabi Komutanlığınca başlatılan “Reflektif Delme Giy Görünür Ol” kampanyası çerçevesinde motorlu velespit, motor, bisiklet ve elektrikli çiftteker kullanıcılarına reflektif yelek dağıtımı yapıldı. Motorlu velespit, motosiklet, velespit ve elektrikli velespit kullanıcılarının akşam saatlerinde görünür olmalarını sağlayacak reflektif yeleğin zorunlu arkaç getirilmesi ile ilişkin yapılan değişiklikle ilgili sürücülere hikmet verildi. İnebolu Kaymakamı Ahmet Ferz Baycar ve İlçe Açıkgöz Komutanı Fatih Akbay da gidiş geliş timleri ile gelişigüzel sürücülere perforaj dağıttı.

“Asayiş bir numara önceliğimizdir”

İlçeye tutkun Özlüce köyünde sürücülere reflektif yelek dağıtımının yapıldığı programda Kaymakam Ahmet Ferz Baycar, “‘Reflektif Perforaj Giy, Görünür Ol’ uygulamasını zaman itibariyle başlatıyoruz. Makine dışında iki tekerlekli araçlarımız özellikle motosiklet, bisiklet ve elektrikli bisiklet gibi bire bir araçların taşıtçı ve palyatif güvenliği noktasında yavaş ehemmiyet yeryüzü etmektedir. Sonuç dönemlerde skuter, ATV, motosikletlerin artmasıyla bu arada kazaları de maatteessüf yanı sıra getirdi. Bu ve tıpkısı kazalara üzülerek şehadet ediyoruz. Asayiş önlemlerini ahzetmek hesabına İlçe Jandarma Komutanlığımız yeni bire bir uygulama başlattı. Bizler bile bu uygulamaya refakat etmek amacıyla yelekler dağıtıp motosiklet sürücülerimizin görünür olması ve kaymakamlık riskinin azaltılması noktasında çalışmalar yapmış olacağız. Bizim buradaki amacımız sürücülerimize farkındalık kazandırmaktır. Bu ve tıpkısı etkinliklerle kaza riskini ve kaza sayısı tehlikeli anlamda azalttığımızı görmüş olduk” dedi. – KASTAMONU

Share: