Motorola Telsiz Özellikleri

Gönderinin bu bölümünde, çeşitli Motorola telsizlerini ve özelliklerini tartışacağız.

Motorola telsizi modelleri, kullanıcılarının farklı bir yerdeyken başkalarıyla iletişim kurmasını sağlayan iki yönlü bir telsizdir. Öncelikle tesisatçılar, elektrikçiler gibi profesyoneller ve şantiyedeyken iş arkadaşlarıyla iletişim kurması gereken diğerleri tarafından kullanılır.

Motorola, teknik özelliklerde farklılıklar gösteren birçok farklı telsiz modeline sahiptir. Örneğin, bazı telsizlerin diğerlerinden daha fazla kanalı vardır. VX261’de 5 kanal bulunurken PMR446’da 46 kanal bulunur.

Motorola 1928’de kuruldu ve merkezi Illinois, Schaumburg’da bulunuyor. Motorola, çeşitli kamu güvenliği ve endüstriyel uygulamalar için kablosuz ağ ürünleri ve hizmetleri tasarlar, üretir ve pazarlar.

Motorola telsizlerinin telsiz özellikleri aşağıda verilmiştir:

-Motorola PMR446: 200 kanal/EEPROM kanal kapasitesi, baz istasyonu başına 216 kanal*, 0-14.4kHz frekans bandı*

-Motorola DM1400: 26 servis merkezi, 6 kanal başına 1 servis merkezi*, 0-14.4kHz frekans bandı*

-Motorola DP4801: 16 servis merkezi, 8 kanal* başına 1 servis merkezi, 0-18kHz frekans bandı*

-Motorola DP4401EX Atex: 12 servis merkezi, 10 kanal başına 1 servis merkezi*, 18kHz ila 18GHz frekans bandı ve benzeri

Motorola telsiz, sesin veya mesajın bir noktadan diğerine iletilmesinde kullanılan bir cihazdır. Taşınabilirdirler ve çoğunlukla iletişim amaçlı kullanılırlar. Telsizler aynı zamanda kablosuz cihazlar olarak da bilinir, bu cihazlar iletişim kurmak için radyo dalgalarını kullanır. Telsiz belirli bir ülke için farklı modelleri, fiyatları ve özellikleri vardır.

Telsiz modelleri: Motorola telsizlerinin farklı modelleri vardır. Onlardan bazıları:

-SL4000

-SL1600

-DM1400

-DP4401 Ex Atex

-DP3661

– VX261 (Araç)

Bu ürünlerin fiyatı, frekans aralığı, pil ömrü, garanti vb. özelliklerine ve teknik özelliklerine göre değişmektedir. Fiyat 30 EUR – 500+ EUR arasında değişmektedir. Aradığınız modeli Motorola RADIO Türkiye distribütöründe tüm özellikleri ve teknik özellikleri ile web sitesinde mükemmel bir müşteri hizmeti ile makul bir fiyat aralığında bulabilirsiniz”

Telsiz, bilginin küresel olarak iletilmesine yardımcı olan elektromanyetik dalgaları ileten ve alan bir cihazdır. Telsizler, alıcının yakınında bulunan insanlara ses ve görüntü yayınlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazıları yüksek frekanslı, düşük güçlü cihazlarken, diğerleri çok uzun frekanslar ve hatta kablo uzunlukları kullanan birçok farklı telsiz türü vardır.

Motorola telsizleri, bir asrı aşkın süredir kullanımda olan en popüler telsiz türlerinden biridir. Bu makale, satın alırken bilinçli bir karar verebilmeniz için Motorola telsiz Türkiye Distribütör aracılığıyla tüm modelleri, fiyatları ve diğer özellikleri gibi tüm bilgiye ulaşabilirsiniz.

Motorola, telsizler için dünyanın en iyi markalarından biridir. Şirketin telsiz üretiminde uzun bir geçmişi vardır ve ürünleri kalitesi ve yenilikçiliği ile bilinir. Motorola, çok çeşitli telsiz modelleri ve özellikleri sağlayarak farklı ihtiyaçlara cevap verir.

Motorola telsizleri hem ticari hem de kişisel kullanım için yapılmıştır. Uzun menzilli AM/FM iletişiminden taktik iletişime, deniz VHF’sinden gelişmiş bağlanabilirliğe sahip ses kontrollü vericilere kadar her türlü seçeneği burada bulacaksınız.

Motorola telsizleri yüksek dayanıklılık konusunda bir üne sahiptir, bunun nedeni, metal veya cam gibi geleneksel bileşenlerden daha iyi olan polimer elektronik kullanmalarıdır çünkü iki geleneksel malzemeden daha fazla fiziksel strese dayanabilirler. Bu telsizlerde kullanılan piller hızlı bir şekilde şarj edilebilir ve aynı zamanda daha uzun süre dayanırlar, bu da telsizlerinizin güç bitmesi veya sürekli pil değiştirme endişesi duymadan her zaman çalışır durumda olmasını istediğinizde onları en iyi seçeneklerden biri yapar.

Share: