MTSO Başkan Adayı Akif Baştürk’ün seçim ofisi açıldı

Malatya’bile 2 Ekim’dahi yapılması planlanan Ticaret ve Uran Odası seçimlerinde başkanlığını açıklanan Mehmet Akif Baştürk, bu şehrin hararetli ve tıpkı olmayı türe ettiğini belirterek, “Bu şehir için var gücümle çalışacağıma meze veriyorum” dedi.

Malatya Tecim ve Uran Odası’nın 2 Teşrinievvel 2022 Veriş günü yapılacağı açıklayan seçimlerde başkanlığını açıklayan İşadamı M. Akif Baştürk, seçim bürosunu açarak çalışmalara yordam verdi. İnönü Caddesi Öğretmenevi karşısında yavaş katılımla gerçekleşen açım töreninde konuşan Komutan Adayı Baştürk, “Biz gelişigüzel yürüyeceğiz. Birlikte çözeceğiz. Birlikte kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” dedi.

Tecim ve Sanayi Odası komite seçimlerine haddinden fazla bir iki tıpkı müddet kaldığını belirten MTSO Başbuğ Adayı Akif Baştürk, “Yapılacak bu seçim öncesinde, uzunca yapılan istişareler neticesinde elan işlek ayrımsız Malatya amacıyla biz varız dedik. Bu karar topyekün, ait olduğumuz topluma, coğrafyamıza, Türkiye’ye alın duyduğumuz sorumluluktur” dedi.

Türkiye’da 30 büyük şehirden biri olan ve sarıerik kabilinden bir acun markası ekstra ürünü olan Malatya’nın devlet ihracatında okkalı aynı karşılığın olması gerektiğini rapor fail Baştürk, “Amma değil maatteessüf. Malatya’nın Türkiye ihracatı içindeki payı, takkadak ve hoppadak yüzde 0,2. Yani binde 2. Onun dahi yüzdelik 80’i kayısıdan oluşuyor. Birlikte ihracatımız farklı illere kıyasla rastgele sabık sene geriliyor.” İfadelerine kayran verdi.

Son 15 yılda Adıyaman ihracatının 2 itmam, Maraş’ın 4, Elazığ’ın 6 ve Gaziantep’in 20 ikmal artırmasına karşın Malatya’nın hoppadak ihracatını 1,5 intaç artırabildiğini birlikte dile getiren Baştürk, “Bunu da kayısı üreticilerimize borçluyuz. Gene, benzer şehirlerden Maraş’ın 13, Denizli’nin 28 firmayla temaşa edildiği en çok ihracat özne 1000 firma beyninde Malatya hemen 1 firmaya topluluk. Meğerse 2010 yılına büyüklüğünde 4’tü. Düşünsenize 1000 firmadan 1 firma. Hoppadak bu bile taşın altına elimizi koyma sorumluluğunu bize vermez mi? Hemen yanı başımız dahi Gaziantep, Kayseri, Kahramanmaraş, Adıyaman ihracat rakamlarını bile görüyoruz” şeklinde konuştu.

Malatya’nın yeni benzeri vizyonu hak ettiğinin altını çizen Başbuğ Adayı Baştürk, “Bu kent bölgemizin önder şehridir. Bu şehir güçlü ve tıpkı olmayı türe ediyor. Bu kent yaşadığımız ve çocuklarımızın yaşayacağı şehirdir. Bu şehrin ticaret ve sanayisi üzere ayıracak zamanımız, söyleyecek sözümüz, sorunları çözecek birikimimiz var. Malatya potansiyelini ahzetmek zorunda, cümle buna omuz vermeli. Tığ gelişigüzel yürüyeceğiz. Gelişigüzel çözeceğiz. Birlikte kazanacağız. Alay Malay yöneteceğiz. Uyumla, vakarla, liyakatla, güvenle” şeklinde konuştu.

Malatya’nın esnafına, sanayicisine ve tüccarlarına projelerini paylaşıp anlatacaklarını üstelik tabir fail Baştürk, “Böyle benzeri günde buraya kadar gelip coşkumuza ortak olmanızdan kontekst, hepinizin yüreğine ve ayaklarına afiyet diyor, şükranlarımı sunuyorum. Ticaret ve Endüstri Odası komisyon seçimlerinin Malatya’mıza, Türkiye’mize hayırlar getirmesini arzu ediyorum. Konuşulacak haddinden fazla laf, söylenecek çok küçümseme var, amma antlaşma meşveret zamanı değil. Bu kent amacıyla kolları sıvayıp sahaya inhitat, emek, iktisap ve başarma zamanı. Hazirun uğrunda çokça açık bayram veriyorum. Bu şehir için var gücümle çalışacağıma küçümseme veriyorum. Malatya’nın muhterem ticaret erbabı dostlarımızı 2 Ilk Teşrin 2022’da yapılacak seçimde ‘Mavi’ listeyi tercih edeceklerinde birlikte kıpırdak Malatya’yı mensur edeceğimize inancım tamdır” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: