Müdürün Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren paylaşımına Valilik’ten sormaca

TUNCELİ’de Cahillik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, gelgel içi Whatsapp grubunda Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren aynı yazıyı paylaştı. Paylaşımın ortaya çıkmasının ardından Vilayet yönetsel soruşturma başlattı.

Tunceli Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet örümcek Deneyimsizlik Hizmetleri Müdürü Fevzi Aytar, gelgel içinde personel ile iletişimin aceleci sağlanması için oluşturulan ‘Deneyimsizlik Hizmetleri Müdürlüğü’ WhatsApp grubunda 20 Ağustos’ta Atatürk ve Anıtkabir’i Yahudilikle ilişkilendiren aynı yazıyı paylaştı. Bodur müddet sonra grupta kâin personelin tepki göstermesi ve bazılarının bile gruptan ayrılmasından sonra Aytar, “Ihvan ayrıntılar telefon ile oynamışlar hatalı paylaşımlar reşit” diye niteleyerek kendisini savundu ve daha sonra dahi yazıyı sildi.

VALİLİK SORUŞTURMA BAŞLATTIPaylaşımın ortaya çıkmasının arkası sıra Valilik, Aytar ile ait yönetsel soruşturma başlattı. Valiliğin sosyal iletişim araçları hesabından yapılan paylaşımda, “Bazı basın ve yayın organlarında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzde memur benzeri çalışanın sınırlı WhatsApp grubunda yapmış olduğu paylaşımlara dayalı istihbarat düzlük almaktadır. Konunun Valiliğimizce öğrenilmesi ile alay malay ilişik karşı zaruri işlemler başlatılmıştır” denildi.Share: