Muğla domestik haberi: Vergi Uzmanı Dr. Âşık Bingöl, 7. Reze Ekin ve Nutuk Şenliği Kapsamında Menteşelilerle Buluştu

7. Menteşe Firez ve Müzakere Şenliği kapsamında, algı uzmanı-edip Dr. Şair Bingöl, “Vergilerimiz Nereye Gidiyor” adlı görüşme ile Menteşelilerle buluştu.

Ozan Bingöl, Menteşe’deki söyleşide, yemeden içmeden son 15 yılda vatandaşların 5,58 trilyon lira vergi ödediğini belirterek, “Mal ödüyorsak, izlemediğimiz bir televizyon kanalını bizler finanse ediyorsak, tetkik yardım payı ödemeye bitmeme ediyorsak, devletin okuluna kayıt yaptırırken anahtar parası bayılmak zorunda kalıyorsak, sokağımızdaki asfalta katılma payı ödüyorsak, garantili hastaneleri tığ yükleniyorsak, harcını ödediğimiz hizmete benzeri birlikte döner sermaye bedeli ödüyorsak, aylaklık maaşına üstelik mühür vergisi ödüyorsak, ismini da bilmediğimiz birçok hisseler, fonlar, hizmet bedelleri ile karşılaşıyorsak ve bire bir içtimai devlette kıymet ve ücretsiz almamız müstelzim neredeyse parçalanmamış hizmetlere yine bu büyüklüğünde dünyalık ödüyorsak o ant istifham şu; vergilerimiz nerede” dedi.

“DEMOKRASİ, SEÇKIN KURUŞ VERGİNİN NERELERE HARCANDIĞININ HESABINI SORAN BİR TOPLUM İLE GELECEKTİR”

Seçme vatandaşın bu soruyu muhakkak sorması gerektiğini belirten Ozan Bingöl, “Çünkü bu ülkeye üs demokrasi, neye ne büyüklüğünde kazanç ödediğini bilici, bunun farkında olan ve ödediği her kuruş verginin nerelere harcandığının hesabını soran bir cemiyet ile gelecektir” diye konuştu.

Söyleşi böylecene idrak uzmanı Dr. Ozan Bingöl’e Menteşe Belediye Reisi Bahattin Gümüş tarafından şenliğe katkılarından kontekst teşekkür plaketi arz edildi. Saz Şairi Bingöl, söyleşinin arkası sıra okurlarıyla buluşarak kitaplarını imzaladı.

Share: