Muharrem İnce: Kumarda kaybeden siyasette kazanır

Memleket Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, Ordu’dahi partisinin İl Başkanlığı ve Altınordu İlçe Başkanlığı hizmet binalarının küşat programına katıldı.

İnce, burada yaptığı konuşmada terörün değme türlüsüne öğür adına karşı olduklarını belirterek, “Terörün seçkin türlüsünü kınayan bir partiyiz. DHKP-C’si, FETÖ’sü, DEAŞ’ı, IŞID’ı, PKK’sı ki varsa. Senin teröristin, benim teröristim namevcut. Terörün gelişigüzel türlüsüne karşıyız. Anlımız doğru, başımız dik. Tavrımız kesin. İki sene önceki tezkereye olur deyip, bugün müfit diyenlerden değiliz tığ. Geçmiş ne diyorsak, zaman o. İlkeli tıpkı yöntem yapacağız, konjonktürel benzeri siyasa değil” diyerek konuştu.

Açılış programı sonrası, beraberinde partililer ve vatandaşlar ile bu arada esnaf ziyaretine çıkan İnce, ilk namına sokakta Araklama Veysel’mağara ‘Detaylı İnce Bir Yoldayım’ türküsünü belirten öğrencilere zevcelik etti, sonrasında ise tıpkı kıraathanede oyun oynayan vatandaşların masasına oturdu. Burada vatandaşlar ile bire bir süre okey oynayan Umumi Başkan İnce, oyunu kaybedince ise “Kumarda kaybeden siyasette kazanır” ifadelerine düzlük verdi.

Esnaf gezisi esnasında tıpkı öz ocağında çay içen İnce, burada matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, şehir hareketine başladıklarından bu yana bu Kalabalık’evet üç el geldiklerini rapor etti. Kalabalık’yu yakından izlem ettiklerini tabir den İnce, “İnşallah burada birinci fırka olacağız, onun üzere var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Umumi Komutan İnce, Sırrı Ciddi Caddesi üzerinde saz çalan iki çocuğun arasına oturmak istedi. Çocukların yanına oturan İnce, bankın yıvışık olduğunu anlayınca sersemlik yaşayarak, “Ora ıslakmış, suyun zarfında oturduk” diyerek tebessüm etti. Müzik araklayıcı çocuklara benzeri cirim mülk veren İnce, esnaf ziyaretlerinin ardından Cıvıl Cıvıl’dan ayrıldı.

Share: