Mülk için değil, sağlığını arkalamak ve alzheimere yakalanmamak için çalışıyor

Aydın’bile emekli olduktan sonraları kendi işini kurup tahminî 20 kişiye istihdam sağlayan ve prensipli çalışmaları ile maruf 78 yaşındaki Osman Soyluer, imdi para üzere değil sağlığını yüklenmek ve alzheimer hastalığına yakalanmamak amacıyla çalıştığını söyledi.

İnsanların deneyimsizlik yıllarında ekmeği amacıyla, 70 yaşından sonra üstelik esenlik üzere çalışırsa hayatın daha adamakıllı odluğunu belirten Osman Soyluer, 80 yaşına basak dayamasına rağmen halen ilk günkü heyecanla işine gelip gidiyor. Aydın’da oto yağcılığına tahminî 65 yıl önceki şakirt olarak başlayan ve çalıştığı gelişim yerinden zahmetli olduktan sonraları zahmetli ikramiyesi ile öz işini kuran Osman Soyluer, çalışmanın iktisadi faydalarından çıktı sağlığa üstelik faydası olduğunu belirtti.

Emekli oluncaya büyüklüğünde 31 yıl, emekli olduktan sonradan açtığı aksiyon durumunda ise 32 sene almak üzere 78 almanak ömrünün 63 yılını çalışarak nâkil Osman Soyluer, şirinliğinin yanında mütevaziliği ile üstelik herkesin takdirini kazanıyor. İş yerinin sahibi olmasına karşın tek çekicilik meselesi yapmadan sanayiye gelenlere akarsu dağıtan, gerektiğini mekân temizliği özne Osman Amca, “Memlekette haddinden fazla birkaç yaşıtım kaldı. Sanayide ise on paralık kalmadı. Benim sunma büyük hayalim kendi hisse senedi yerimi kurup insanlara daha gür hizmet vermekti. İmkansızlıklar nedeniyle okuyamadığım için yalnız şaklaban olabildim. Çok şükür şimdi 15-20 kişiye istihdam sağlıyorum. Bire Bir çokça arkadaşım ekonomisini düzeltince işi bıraktı. Ancak çok kısa sürede çöktüler. Ben imdi para için değil esenlik için çalışıyorum. İş hesabına mevrut insanlarla kırnak ilkokul ediyorum. Onlara öz kahvehane servisi yapıyorum. Debi ederek cisim sağlığımı sevgi ederek da izan sağlığımı koruyorum. Yaşıtlarımın çoğu maatteessüf alzheimer hastalığına yakalandı. Ego vücudumu bile beynimi bile tek tembelleştirmediğim için Allah’a şükür sağlıklıyım” diyerek galiba yaşın üstündeki kişilerin birlikte parası için değil sağlığı amacıyla yaşına makul amal yapmasını tavsiye etti. – AYDIN

Share: