Mustafa Adıgüzel’den Cumhur Reisi Erdoğan’a ‘Muhafazakar Devrimci’ Tepkisi: “Her İki Deyim de Erdoğan’a Çok Uzak Kavramlar.

CHP Ordu Mebus Mustafa Adıgüzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Ben, muhafazakar devrimcilerle 2023’ü başarıyla bitireceğimize inanıyorum” sözlerine tepki gösterdi. Adıgüzel, “Erdoğan, özlük oğlunun yönetiminde olduğu TÜGVA kongresinde konuşmuş. ‘Muhafazakar ihtilalci’ murat etmiş. ‘Muhafazakar’ ve ‘ihtilalci’, gelişigüzel iki anlam dahi Erdoğan’a haddinden fazla uzak kavramlar. Kuşkusuz bulacak alçalma ediyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçkin TÜGVA 5. Kıytırık Umumi Yerleşmiş ve 6. Gençlik Buluşması’nda, “Unutmayın, elbette değme teceddüt, seçme kıvrılma, herhangi bir tashih kalem engellerle karşılaşacaktır. Benim karşımda şu anda muhafazakar devrimciler var. Ben, muhafazakar devrimcilerle 2023’ü evelallah başarıyla bitireceğimize inanıyorum. Ama gençlerimizde bunların hepsini bile aşacak azmi iradeyi, enerjiyi görüyorum. Gün boyunca bile bütün böyle olmuştur” demişti.

Mustafa Adıgüzel, bugün Ordu’daki TÜGVA Temsilciliği önünde yaptığı açıklamada, Erdoğan’ın ‘muhafazakar devrimci’ söylemine reaksiyon verdi. “Hangi muhafazakarlar ne devrimciler Erdoğan’ın yanı sıra değil” diyen Adıgüzel, şunları söyledi:

“Erdoğan, kişi oğlunun yönetiminde olduğu TÜGVA kongresinde konuşmuş. ‘Muhafazakar ihtilalci’ dilek etmiş. ‘Muhafazakar’ ve ‘devrimci’, gelişigüzel iki kavram birlikte Erdoğan’a haddinden fazla ırak kavramlar. Elbet bulacak iptila ediyorum. Zira ihtilalci, ülkeyi soyanların, emperyalizmin hisse senedi birlikçilerinin destekçisi olamaz. Ihtilalci, topluma antagonist, insana düşman, doğaya düşman, bilime düşmanlarla tıpkı olmaz. Muhafazakara gelince; kaynak mutekit, müslüman insanlar da ayrımsız bir tane Allah’a inanmak ve ona kulluk etmek yerine aynı bir tane adama kapalı olup herhangi bir dediğine inanmaya gözüyle bakmaz. Müslüman; yalanı, hırsızlığı, yolsuzluğu onaylamaz. İslam eylemek, hak emreylemek. Bir Tane şahsiyet adaleti üstelik katiyen onaylamaz.

“GENÇLER, DİĞER KARDEŞLERİNE ANTAGONIST GÖZÜYLE BAKAN KİNDAR NESLİN ÜYESİ KAÇINAN”

Elhak Erdoğan, muhafazakar ihtilalci aramıyor. Kendisine koruyucu arıyor. Sormayan, sorgulamayan, olan bitene izleyici arıyor. Erdoğan, bu ülkeye verdiği zarara, ayrımcı ve ötekileştirişi üslubun faturasına bu gençleri kuma etmeye çalışıyor. Konuşmasında diyor kim TÜGVA’lı gençlere, ‘Karşımızda düşmanlar var. Var oldukları kabil, görecekleri dahi var’. Düşmanlıktan söz ediyor. Gene bilindik ayrımcı, ötekileştirici dilini kullanmış ama gençlerimiz bu oyuna gelmeyecek. Yani Erdoğan, ayrımcı ve ötekileştirici üslubunun faturasını, bu ülkeye yaptıkları kötülüklerin faturasını bu gençlerin sırtına yüklemeye çalışıyor. Bunu asla başaramayacak. Çoluk Çocuk, biber dolması ve üleştirme düzeninin birer üyesi mümteni. Başka kardeşlerine antagonist gözüyle nazir aynı ‘kindar’ neslin üyesi mümteni. Çoluk Çocuk, ışıklı Türkiye’nin geleceğine hizmet eden neferler olacak.

“ERDOĞAN’IN SÖZLERİ MALUMUN İLANIDIR”

Erdoğan, konuşmasında, TÜGVA’yı ve farklı lehtar vakıfları Gençlik ve Spor Bakanlığı eli ile destekleyeceğini bariz söylüyor elhak. Erdoğan’ın sözleri, malumun ilanıdır. Biz filhakika biliyoruz kim Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı, Spor Popo üzerinden milyarlarca lirayı bu yandaş para ve yapılara aktarıyor. 2021 yılı bütçesinden Spor Popo teşkilatının, Sayıştay raporlarına bakarak 2 buçuk milyar lirası zayi. Bu paranın dahi nerelere çarçur edildiğini hesap pusulası edebiliyoruz. Türkiye’bile erişkinlerin eroin kullanımının dört ceberut 15 yaş altına indirilmiş, haberin var mı? Dolayısı ile Erdoğan, TÜGVA gibi taraftar tıngır ve dernekleri destekleyeceğini söylüyor amma filhakika bugüne büyüklüğünde dahi öyleydi. Bu, doğrusu malumun ilanıydı. Buradan da gördüğünüz için Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı, TÜRGEV ile alarga gelişim birliğini tabelaya koymuş gözüküyor.”

Share: