MUSTAFA SARIGÜL TÜRKİYE İKİ İTTİFAKA MAHKUM DEĞİLDİR

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, ‘6’lı masa zat değerlendirmeleri, öz takdirleridir. Türkiye çok nazik tıpkısı ülkedir. Türkiye iki ittifaka mahkum değildir” dedi.

Mustafa Sarıgül, Yenikapı’birlikte düzenlenen Sivas Günleri’ni ziyaret etti. Burada stantları gezen ve bilgelik düzlük Sarıgül, gazetecilere da açıklamalarda bulundu. Sivas’ın Türkiye’nin yer önemli kentlerinden benzeri tanesi olduğuna ilgi çekici Sarıgül, af çağrısını hatırlattı.

SİCİL AFFINA İHTİYAÇ VAR

Sarıgül, ‘9 April tarihi itibariyle tıpkısı af çağrısında bulundum. Af isteğimiz siyasi ayrımsız gönül değil ağız ağıza vicdani tıpkı istektir. Af talebimiz pandemi koşulları münasebetiyle çabuk yargılamalar oldu. Gözden kaçan gâh konular oldu. Yargılamayla ilişik gâh sıkıntıların olduğu üstelik beyninde. 285 bin kapasiteli cezaevlerinde onun haddinden fazla çokça üstünde yıldız mahkumlarımız var. Alelhusus pandemi koşulları münasebetiyle iktisadi şartlar nedeniyle, esnaflarımızda büyük rehavet oldu. Sicil affına gerekseme var. Ehliyeti alınan tıpkı buçuk milyondan çok yurttaşımız var. Onlara tıpkı uzluk affına gerekseme var. Toplumsal hazar için affet Türkiyem. Affın kimin işine yarayacağı, ne partiye ne büyüklüğünde düşünce getireceği o bizimle ilgilendiren aynı konu değilö dedi.

TUNÇ SOYER’İN NİYETİNİ HADDINDEN FAZLA İYİ BİLİYORUM

İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer’in Osmanlı Devleti ile ait açıklamalarıyla ait de konuşan Sarıgül, ‘İzmir bire bir ruz yazmıştır. İzmir’in kurtuluşu, dayanılmaz benzeri coşkuyla kutlanmıştır. İzmir Belediye Başkanımız Bronz Soyer’in yaptığı çalışmayı kutluyorum. Mikrofon heyecanı münasebetiyle ihtimal tıpkı hane eksik sözler söylenmiş benzer amma ben Tunç Soyer’in niyetini çokça mebzul biliyorum. Türkiye Değiş Partisi olarak biz, seçme zaman şunu söyleriz. Alpaslanlar üstelik bizim, Fatih Şehriyâr Mehmet üstelik bizim, Mustafa Eksiksizlik Atatürkler birlikte bizim. Tığ seçme devir Osmanlı’ya bile Selçuklu’ya de Cumhuriyet Altını’e birlikte değme zaman saygımızı, sevgimizi ve hürmetimizi gösteririz. Osmanlı bizim amacıyla mebde tacıdır, Cumhuriyet Altını bizim amacıyla esas tacıdır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İKİ İTTİFAKA MAHKUM DEĞİLDİR

6’lı masa üzerine da konuşan Sarıgül, ‘6’lı masa öz değerlendirmeleri, kendi takdirleridir. Türkiye haddinden fazla şişman bir ülkedir. Türkiye iki ittifaka mahkum değildir. Partiler ortada her antlaşma iş birliği, dokunaklı birliği mutlak yapılmalıdır. Türkiye Değişim Partisi adına siyasetin bünye şeklini değişmek amacıyla hayattayız ve ayaktayız. Türkiye Değişim Partisi, rakiplerini kötüleyen karalayan aynı siyasi parti değil, ilaç bulan bire bir siyasi parti” dedi.

MİÇOTAKİS, TÜRK HALKININ SABRINI DENEME

Sarıgül, ‘İzmir’birlikte yapılan o iyicene toplantıda Yunanistan eminim ki ders almıştır. Sayın Miçotakis, İzmir’e baksın 100 sene geçmiş atalarının, dedelerinin ecdatlarının oradan elbet gittiğini katiyen unutmasın. Şurası görsün kim 100 yıl önceki atalarımız, dedelerimiz, ay bulutsuz bayrağı müzaheret etmek için lacerem 100 yıl önceki İzmir’den onları öz memleketlerine gönderdilerse, aynı el henüz Miçotakis Türk halkının kesinlikle sabrını sınama. Tığ sağlıkta, ekonomide ayrımlı konuları düşünebiliriz amma bayrağımız ve toprağımız bahis konusu olduğu antlaşma devletimizin yanı sıra hepimiz el birliği yaparız. Sayın Miçotakis, Amerika’ya güvenme, Amerika sana çok uzak. Türkiye sana haddinden fazla andıran. Atina parlamentosunun uğrunda Türk bayrağı açtım ve sana barış çağrısında bulundum. Tıpkı defa daha uyarıyoruz, siyasiler savaştan değil barıştan yanadır. Amerika’ya itminan. Ayıda kat, Amerika’dan dost imkânsız. Türkiye ile dost olman senin hayrınadır” diye niteleyerek konuştu.Share: