MUSTAFA SARIGÜL: TÜRKİYE İKİ İTTİFAKA MAHKUM DEĞİLDİR

TÜRKİYE Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “6’lı masa kişi değerlendirmeleri, özlük takdirleridir. Türkiye çok balaban bire bir ülkedir. Türkiye iki ittifaka mahkum değildir” dedi.

Mustafa Sarıgül, Yenikapı’dahi planlı Sivas Günleri’ni musahabe etti. Burada stantları gezen ve bilgi düzlük Sarıgül, gazetecilere da açıklamalarda bulundu. Sivas’ın Türkiye’nin yer balaban kentlerinden aynı tanesi olduğuna dikkat çeken Sarıgül, af çağrısını hatırlattı.

SİCİL AFFINA İHTİYAÇ VAR

Sarıgül, “9 April tarihi itibariyle aynı af çağrısında bulundum. Af isteğimiz politik ayrımsız ikbal değil ağız ağıza vicdani aynı istektir. Af talebimiz pandemi koşulları münasebetiyle acul yargılamalar oldu. Gözden kaçan ara sıra konular oldu. Yargılamayla ilgilendiren ara sıra sıkıntıların olduğu birlikte ortada. 285 bin kapasiteli cezaevlerinde onun haddinden fazla çokça üzerinde baht mahkumlarımız var. Hele pandemi koşulları münasebetiyle ekonomik şartlar nedeniyle, esnaflarımızda büyük etki oldu. Sicil affına gerekseme var. Ehliyeti alınan tıpkı buçuk milyondan aşkın yurttaşımız var. Onlara tıpkı yeterlilik affına gerekseme var. Toplumsal barış amacıyla affet Türkiyem. Affın kimin işine yarayacağı, ne partiye ne kadar düşünce getireceği o bizimle ilişik bire bir konu değilö dedi.

BRONZ SOYER’İN NİYETİNİ HADDINDEN FAZLA İYİ BİLİYORUM İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Bronz Soyer’in Osmanlı Devleti ile ait açıklamalarıyla ait birlikte mütekellim Sarıgül, “İzmir benzeri güneş yazmıştır. İzmir’in kurtuluşu, tahammülfersa bir coşkuyla kutlanmıştır. İzmir Belediye Başkanımız Bronz Soyer’in yaptığı çalışmayı kutluyorum. Mikrofon heyecanı münasebetiyle ihtimal bir bölük yarım yamalak sözler söylenmiş cins amma ego Bronz Soyer’in niyetini çokça mebzul biliyorum. Türkiye Değiş Partisi adına biz, herhangi bir devir şunu söyleriz. Alpaslanlar da bizim, Fatih Melik Mehmet üstelik bizim, Mustafa Eksiksizlik Atatürkler dahi bizim. Tığ seçme antlaşma Osmanlı’ya bile Selçuklu’ya da Cumhuriyet Altını’e üstelik değme ahit saygımızı, sevgimizi ve hürmetimizi gösteririz. Osmanlı bizim için kafa tacıdır, Cumhuriyet bizim amacıyla ser tacıdır” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İKİ İTTİFAKA MAHKUM DEĞİLDİR6’lı masa hakkında birlikte konuşan Sarıgül, “6’lı masa kendi değerlendirmeleri, kendi takdirleridir. Türkiye çok balaban tıpkı ülkedir. Türkiye iki ittifaka mahkum değildir. Partiler arasında seçkin antlaşma iş birliği, alçak birliği pekâlâ yapılmalıdır. Türkiye Değişim Partisi olarak siyasetin yapılış şeklini dönmek üzere hayattayız ve ayaktayız. Türkiye Değişim Partisi, rakiplerini kötüleyen karalayan tıpkısı siyasal parti değil, çare bulan benzeri siyasal parti” dedi.

MİÇOTAKİS, TÜRK HALKININ SABRINI DENEME

Sarıgül, “İzmir’de yapılan o iyicene toplantıda Yunanistan eminim kim öğüt almıştır. Sayın Miçotakis, İzmir’e baksın 100 yıl geçmiş atalarının, dedelerinin ecdatlarının oradan zahir gittiğini katiyen unutmasın. Şunu görsün ki 100 sene önceki atalarımız, dedelerimiz, ay sarih bayrağı korumak için elbette 100 yıl evvel İzmir’den onları zat memleketlerine gönderdilerse, ayrımsız misil elan Miçotakis Türk halkının kesinlikle sabrını deneyim. Tığ sağlıkta, ekonomide değişik konuları düşünebiliriz amma bayrağımız ve toprağımız söz konusu olduğu ahit devletimizin birlikte hepimiz muadele yaparız. Sayın Miçotakis, Amerika’ya itminan, Amerika sana haddinden fazla ırak. Türkiye sana çok mümasil. Atina parlamentosunun önünde Türk bayrağı açtım ve sana barış çağrısında bulundum. Ayrımsız kez daha uyarıyoruz, siyasiler savaştan değil barıştan yanadır. Amerika’ya güvenme. Ayıda post, Amerika’dan arkadaş olanaksız. Türkiye ile bacanak olman senin hayrınadır” diye niteleyerek konuştu.

– Karaköse

Share: