Mütekait polis, ‘sessiz olun’ tartışmasında iki kişiyi öldürdü

Olay, 15 Teşrinievvel’de saat 20.30 sıralarında Çukurova ilçesi Huzurevleri Mahallesi’nde meydana geldi. Zor polis Kamil Gül, iddiaya göre gittiği içkili mekanın sahibi Batur Serindağ ve akrabası Sabri Özgenç’le tartıştı.

Tartışma sonrası mekandan ayrılan ve gücük süre bilahare elindeki tabancayla köylü dönen Gül, Serindağ ve Özgenç’e çığlık açtı. Serindağ ve Özgenç, kanlar içinde yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarı üstüne fenomen namına sağlık ve polis ekibi sevk edildi.

İlk müdahalenin ardından hastaneye kaldırılan Serindağ ve Özgenç, hayatını kaybetti. Görüngü sonrası çevredeki vatandaşlar aracılığıyla yakalanan ve polise teyit edilen Gül ise gözaltına makbuz. Serindağ ve Özgenç’mağara donmuş bedenleri birlikte otopsinin ardından toprağa verildi.

‘ALKOLÜN ETKİSİYLE SİNİRLENİP TABANCAMI ALDIM’

Gözaltına alınan mütekait polis güçleri Kamil Gül, emniyetteki sorgusunda cinayeti alkolün etkisiyle işlediğini belirtti. Gül’nam, “Bahadır Serindağ’a ilgili kahvehanede oyun oynadıktan sonraları arkadaşlarla etil alkol kabul etmek amacıyla gene Serindağ’a ilişik olan yan taraftaki içkili mekana geçtik. Burada bade içip dostça ettiğimiz tam mekanın sahibi ‘ağızsız olun’ diye niteleyerek bizi uyardı. Bir süre sonraları tıpkısı diğeri birlikte gelip uyardı. Arkadaşlarım, bunun üzerine mekandan çıkıp gitti. Benim bile kalktığım sırada Serindağ, ‘Buraya gelip gidiyorsun. Ancak bugün yaptığınız terbiyesizliktir. Tıpkısı daha bu mekana yetişme dedi. Sinirlendim ve tartıştık. Sonra evime gidip tabancamı aldım. Alkolün de etkisiyle bunlar yaşandı” dediği belirtildi.

Sorgusunun peşi sıra adliyeye sevk edilen Gül, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Share: