Müzisyeni, ikinci misil ‘çiftetelli’ müziği çalmayınca dövdüler (2)

‘ORTAM GERİLİNCE SAHNEYİ TECEZZI ETTİM’

Bursa’nın Mudanya ilçesine vabeste Esence Mahallesi’nde mevcut aynı tün kulübünde ikinci öğün ‘çiftetelli’ müziği çalmasını isteyen kadro eliyle dövülerek hastanelik edilen piyanist Özkan Süslerer, tedavisinin ardından bugün taburcu oldu. Evinde tatil eden evli ve 3 bala babası Süslerer, 25 yıldır piyanist şantörlük yaptığını belirterek, “Görüngü geçtiğimiz cuma tün 00.30 sıralarında oldu. Kısaca 10 kişilik kol geldi. Benden çiftetelli istediler. 8-10 an ego çaldım. Çaldıktan sonradan espas sanatçıya geldi. Sanatkâr o kânunuevvel masadaydı. Artist masada olduğu devir arzu akseptans edilmez, sanatçıya hitap etmek zorundayım. Grup çiftetelli bittiği antlaşma esasen yanıma geldiler. ‘Tekrar çiftetelli istiyoruz’ dediler. Güdük süre sonraları çalacağımı söyledim. Çalmayacağım demedim. Amma sanatçının masada isteği var. ‘Onu çalayım ondan sonraları’ dedim. Bunlar da ‘Çalacaksın’ diye tutturdular. Sövme ve taşlama etmeye başladılar. Daha sonraları beni bırakıp sanatçının masasına sataşmaya başladılar. Bende ortamın gerildiğini görünce sahneyi terk ettim” dedi.

‘BENİ DE ÖLDÜRMEYE ADIM ETTİLER’Gece kulübünün dal tarafına geçip ortamın sakinleşmesini beklediğini belirten Süslerer, şunları kaydetti: “Bu ekip benim arkaya çıktığımı görüp o bölüme geldiler ve arkamdan bana saldırmaya başladılar ve beni bu hale getirdiler. Kaburga kemiğim fay, esen omzum bundan sonra, yüzüm gözüm viran oldu. Çalışamaz durumdayım. Çabucak kafatasından 1 ay hisse senedi göremezlik raporu aldım. Elan kaburgam var. Omzum imdi, erganun çalamayacağım. Ego müzisyenim, çok nazik saygısızlık yaptılar. Ankara’üstelik geçenlerde bire bir müzikçi kardeşimizi öldürdüler. Deminden beni de öldürmeye kastettiler, öldürmeye teşebbüş.”

Müzisyenlere yapılan saldırıları kınadığını söyleyen Süslerer, “Bana saldıranlardan şikayetçiyim. Elan anlatım veremedim amma sunma bodur zamanda karakola her an şikayetçi olacağım. Bana 10 birey saldırdı, 3’ü gözaltına münfail, bitirmiş ekipleri 7’sini arıyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: