Nabi Avcı, Henüz Evvel Atatürk Olacağını Belirttiği Eskişehir’in Kullanılmamış Stadyumunun Adını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklayacağını Duyurdu

SAIR ZAİM

AKP Eskişehir Mebus Nabi Orion, partisinin “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” toplantısında; Eskişehir’in yeni stadyumunun adının Atatürk namına illet tescillenmediğiyle ait sorulara “Gençlik Spor Bakanımızı aradım… Dedi kim ‘Bunu Cumhurbaşkanımız açıklayacak” yanıtını verdi.

AKP Eskişehir Mebus Nabi Orion, geçen yıl ilk teşrin ayında yaptığı basın açıklamasında; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı Budun Bahçesi’nin isminin Recep Tayyip Erdoğan ve kullanılmamış stadyumun adının dahi Atatürk olarak tescilleneceğini duyurmuştu.  Matbuat açıklamasının peşi sıra Budun Bahçesi’nin adı devrisi günü Recep Tayyip Erdoğan yerine değiştirilmişti. 333 çevrim geçmesine karşın kullanılmamış stadyumun adı Atatürk yerine bibi tescillenmedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ AÇIKLAYACAK”

AKP’nin “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” toplantısında soruları yanıtlayan Avcı, konuyla ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Toplantıdan ilk Bilgisizlik Spor Bakanımızı aradım. ‘Eskişehir’da son zamanlarda bu istifham soruluyor. Hatırlarsanız 27 Teşrinievvel 2021’ üstelik ben size telefon ettim. Ben deminden Eskişehir’üstelik ayrımsız basın toplantısı yapacağım, dedim. Bu toplantıda Kavim Bahçesi’nin adının Recep Tayyip Erdoğan Budun Bahçesi olacağını, eskimemiş stadımızın adının üstelik Atatürk Stadı olacağını söyleyeceğim, aynı sakıncası var mı diye niteleyerek sormuştum, dedim. Çünkü imza sahibi vekâlet. Siz bile peki hiçbir sakıncası namevcut söyleyebilirsiniz, demiştiniz. Ego üstelik söylemiştim. Deminden bana Eskişehir’bile soruyorlar, birazdan basın toplantısına gireceğim, ihvan bana soracaklar, hangi oldu yeni Atatürk ismi neden tescillenmedi diye soracaklar ben onlara hangi diyeyim? Dedi kim, ‘Bunu Cumhurbaşkanımız açıklayacak’.”

Programda Orion’ya, AKP’li Eskişehir Büyükşehir ve Odunpazarı Belediye Sedir Üyesi ve çarkıt İl Başkanı Maksat Özcan’ın 150 titrem yağ stokladığı iddiaları soruldu. Avcı’nın sessiz kaldığı soruya araya giren DÜRÜST Fırka İl Başkanı Zihni Canlı, karşılık verdi. Etken, şunları söyledi:

“Sorunuzun birinci kısmı akıllıca aynı bilim değil. Bu konuyla ilişik belgeleri olan savcılığa evet üstelik emniyete verir. Güvenlik Müdürü’yle yaptığımız konuşma bu iddianın doğru olmadığını biliyor ve emniyetli. SELIM Parti’nin ivme kazanarak geldiği bu süreçte bu süreci baltalamaya çevrilmiş bir bilgi. Bu malumat doğru tıpkı haber değil. İddiaya ait ismi zikredilen arkadaşımız bunu yargıya taşıdı. Bunu dışında yemeden içmeden tez ve ithamlar DÜRÜST Fırka’yi ve içini yıpratmaya çevrilmiş haberlerdir.”Share: