Nasip eseri etap attığı hentbolda başarılarına başarı katıyor

Rical El Topu Süper Ligi ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Uray spor‘un Bolulu oyuncusu 21 yaşındaki Eray Karakoç, 13 sene evvel nasip eseri hamle attığı hentbolda başarılarıyla dikkati çekiyor.

Babası eski hentbolcu olan ve beş 3. sınıftayken hentbol bando seçmelerine katılan Karakoç, tüm çabalarına rağmen takımda katılamadı. Bire Bir süre sonra antrenmanı izlediği tam o ahit gelmeyen arkadaşının namına oyuna giren Karakoç, hentbola geçmiş adımını attı. O günden beri hentbol sahalarında çalma döken Karakoç, tahminî 13 yıldır hentbolda başarılarına başarı katıyor.

Erkekler Hentbol Süper Lig ekiplerinden Trabzon Büyükşehir Belediyespor’üstelik de ikinci yılı olan ve İslami Dayanışma Oyunları’nda milli topluluk forması giyen Karakoç, 2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) elemelerinde kalıp kaldırmak amacıyla gün sayıyor.

Başarısını süregelmek amacıyla güç tempoda müteharrik Karakoç, spor kariyeri birlikte tıpkısı taraftan üstelik Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ndeki antrenörlük eğitimini sürdürüyor.

“Spor maceram iyice sonuçlarla devam etti”

Beşirli Spor Salonu’nda egzersiz özne Eray Karakoç, AA muhabirine, hentbolun hayatında birçok şeyi değiştirdiğini söyledi.

Çocukluğunun mahalle aralarında oynayarak geçtiğini dile getiren Karakoç, sonrasında hentbolla spor macerasının başladığını ve pir sonuçlarla devam ettiğini belirtti.

Karakoç, detaylı süre ayak topu oynadığını tabir ederek, “İkisinin ortada kaldım ve hentbolu seçtim. İyi kim üstelik seçmişim.” dedi.

Yaklaşık 13 yıldır el topu oynadığına dikkati calip Karakoç, “Trabzon Büyükşehir Belediyespor’a geçen sene Bolu Seben Spor’dan alıntı oldum. Sabık sene evvel Süper Küme maceramdı. Bu sene Süper Kütle’üstelik ikinci yılım.” diye niteleyerek konuştu.

“Milli formayı dayanmak, seçkin oyuncunun erbap olmayı isteyeceği duygudur”

Karakoç, Konya’birlikte planlı İslami Dayanışma Oyunları’nda görev aldığını birlikte kaydederek, şöyle devam etti:

“Milli formayı söylemek seçme oyuncunun topluluk olmayı isteyeceği duygudur. Benim açımdan güzeldi. 2024 Avrupa Şampiyonası elemeleri var. Oranın kadrosuna çağrıldım. Kendi adıma mutluyum.”

Hentbolu biricik iş namına yapmak istemediğini dile getiren Karakoç, “Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 3. sınıfta antrenörlük eğitimi alıyorum. Çalıştırıcılık ve birlikte hentbolla birlikte geleceğimi kurmak istiyorum.” dedi.

Karakoç, hentbol aşkının biraz da babasından kendisine bulaştığını rapor ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Babam üstelik sakat hentbolcu ve 8 sene hentbol oynadı. Bana anlattığında o zamanlar babamı çok topluluk istemiş amma ailevi şartlardan belde gidememiş. en üst İstanbul’dan aynı kulüpten teklif almış oraya bile gidemeyince ‘Ben sanırım Bolu’dan çıkamayacağım’ deyip spor hayatını bitirmiş. O yüzden bildirme şişman destekçim babam ve ailem.”

Share: