Nazır Karaismailoğlu, SELIM Tümen Osmaniye İl Başkanlığını ziyaretinde konuştu Açıklaması

Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, “Muhalefetin memleketine, vatanına, milletine yapılacak yatırımı isteklendirme etmesi lazım kim bu yatırımlar henüz bile artsın amma bizde tamlık tersi…’Ülke karışsın üstelik karışan ülkeden ihtimal bize ayrımsız madde çıkar’ mantığıyla çokça yanlış hareket ediyorlar. Vatandaşımız dahi bunları görüyorlar. Bunlara bile dersini verecektir.” dedi.

Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Tümen Osmaniye milletvekilleri İsmail Kaya ve Alperen Durmuşoğlu ile Vali Erdinç Yılmayan’ı görüşme etti. Vilayet Şeref Defteri’ni imzalayan Karaismailoğlu, Yılmaz ile tıpkısı süre basına merbut görüştü.

Nazır Karaismailoğlu, daha bilahare ziyarette bulunduğu Osmaniye Belediyesindeki Masal Park Yeri Projesi’nin maketini inceledi, Şehremini Kıymet Kara’dan kentteki icraat üzerine bilgi aldı. Yağız, Bakan Karaismailoğlu’na adının yazılmış olduğu umum dokuması Karatepe kilimi hediye etti.

Karaismailoğlu, daha sonradan YANLIŞSIZ Fırka Osmaniye İl Başkanlığına geçerek, İl Başkanı Seydi Gülsoy ve yönetimiyle görüştü.

Burada partililere hitaben konuşan Karaismailoğlu, Türkiye’nin seçkin bölgesinde heybetli yatırımlar yapıldığını, Kadirli-Osmaniye yağız yolundaki çalışmaları da yeryüzü gelişmemiş sürede tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin son 20 yıldaki yatırımlarla “çağ atladığını” dile getiren Karaismailoğlu, “Ulaştırma, esenlik, hep konularda altyapıyı yeniden yaptık. 100 yılda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdık.” ifadesini kullandı.

Karaismailoğlu, ülkedeki yatırımları dünyanın bile strateji ettiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Alelhusus Bakanlığımı ilgilendiren konularda gerçekten övünme edilecek konumdayız. Bu büyüklüğünde kısa zamanda, dünyanın gıptayla baktığı, dünyanın arz şişman projelerini başlayıp, tüketici ve ülkesinin, milletinin hizmetine sunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki DÜRÜST Parti kadroları imdi güneş yazdı. Bu çağ bunu yazacaktır. Dünyanın hep kaslı ülkelerinin gelip, inceleyip, hayran kaldığı bu projelerin bu büyüklüğünde gücük zamanda zahir bitirildiğini bize soruyorlar. Bunları birlikte güneş kitapları yazacaktır, buna güvenli olun. Bunda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde sizin dahi çok nazik emekleriniz var zira bunlar aynı vizyonun, düşüncenin, davanın eseri. Memleketi, vatanı düşünen, canını siper eden kadroların yapabileceği işlerdir bunlar.”

“Emniyetli yollar yardımıyla trafik kazaları yüzdelik 80 azaldı”

Karaismailoğlu, otoyollar, tüneller, köprüler ve kavşakların hayata konfor ve düzenlilik getirdiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yollar yardımıyla seçkin sene bütün 7 milyar saat devir tasarrufu sağladık. Zamanın kıymetini zarfında yaşarken kip anlamıyoruz amma ahit geçtikten sonradan onun kıymetini biliyoruz. Bu yatırımlar yardımıyla vatandaşımız, yıllık kamu 7 bilyon saat ahit kazandı. Bunu sevdiklerine, ailesine kattı. Bu kısalan yollar yardımıyla gelişigüzel yıl tekmil 1 milyar litre akaryakıt tasarrufu yapıyoruz. Bu yollar sayesinde hem egzoz emisyonunu azaltıyoruz hem bile bu yakıta harcanacak para cebimizde kalıyor. Hepsini ayrımsız kenara kucak, genişlik önemlisi bu büyüklüğünde pusat hareketliliğinin artmasına rağmen bu emin yollar sebebiyle gidiş geliş kazaları yüzdelik 80 azaldı. 20 yıl önceki Türkiye’de 8,5 milyon şalter vardı. Şu dakika 26 milyon açkı var. Biz bu projeleri yapmasaydık bu araçlar nerelerde akıntı edeceklerdi? Elbette kim edemeyeceklerdi. Kilitlenip kalacaktık ama nazik, ateş parçası devletseniz, önünüzdeki yıllarda önünüze ati sorunları bugünden aritmetik edip, bugünden onları planlayıp bu projeleri hayata geçirmeniz gerekiyordu. Imdi Türkiye’da trafik kazası minimuma indi ve bu hareketliliğin önündeki bilcümle kısıtlamalar ortadan kalkmış oldu.”

Karaismailoğlu, sakıncasız yollar sebebiyle gidiş geliş kazalarının azalmasıyla değme sene 9 bin 500 canın kurtarıldığını anlatım etti.

Ülkedeki birinci sınıf yolların dünyanın tek yerinde olmadığını dile getiren Karaismailoğlu, “Amerika üstelik dahil görünmek için bütün Avrupa’nın kaslı ülkeleri kâffesi gelip bu projelerle ilişik bizden fikir, bilgelik ve tecrübelerimizden müstefit olmak istiyorlar. O yüzden gerçekten yaptığımız işlerle hava duyuyoruz.” dedi.

“Mugayeret bu arada masa topluyor”

Karaismailoğlu, kendilerinin bunları ortaya koyarken muhalefetin dalavere, yanlış ve müsvedde kampanyaları yaptığını fakat vatandaşların her şeyin farkında olduğunu söyledi.

Demokrasilerde muhalefetin kudret kadar koca olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Muhalefetin memleketine, vatanına, milletine yapılacak yatırımı motivasyon etmesi lazım kim bu yatırımlar daha bile artsın ama bizde cemi tersi…’Ülke karışsın birlikte müdahil ülkeden belki bize tıpkı şey çıkar’ mantığıyla çokça yanlış hareket ediyorlar. Vatandaşımız birlikte bunları görüyorlar. Bunlara birlikte dersini verecektir.” dedi.

Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki SELIM Parti hükümetlerinin sağladığı yatırımları anlatarak, “Tehalüf bu arada masa topluyor, kaldırıyorlar amma görüyorsunuz oradan tıpkı özdek sokak. Onların henüz adayları bile muhtemelen değil ama bizim adayımız milletin gönlünde taht kurmuş, hep dünyanın gözü kabil baktığı ve dünyadaki bilcümle krizlerde hal arayan önder olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2023’ü dahi atlatarak inşallah şişman kıvrak Türkiye hedefi doğrultusunda çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz.” diye konuştu.

İstanbul Hava Meydanı

Karaismailoğlu, hele gelgel önünde da haddinden fazla nazik yatırımlar yaptıklarını dile getirdi.

Avrupa’de bilcümle havalimanlarında kaos yaşanırken Türkiye havalimanlarında müthiş tıpkısı konfor olduğunu anlatan Karaismailoğlu, şunları tabir etti:

“Bu karşılaştırmayı bile bilcümle ülkeler, bilcümle gelgel yolu şirketleri yapıyor. İstanbul Havalimanı kabil dünyanın gıptayla baktığı bire bir projeyi yapıp hayata geçirdik. Devletin kasasından tıpkısı kuruş çıkmadan birlik 10 milyar avroluk tıpkı yatırım yaptırdık ve işletme süresi boyunca da bütün 26 bilyon ekü üstelik kira geliri sağlayacağız İstanbul Havalimanı’ndan. Bugün kısaca 120 milyon arızi kapasitesi var. Yatırımlarla 200 milyona büyüklüğünde çıkabilecek haddinden fazla balaban, dünyanın alıntı merkezlerinden bire bir tanesi ve dahi sürekli değme ay yenileniyor. Avrupa’nın bildirme iyisi ve en ağırbaşlı hava meydanı yerine birlikte sonsuz dürü almaya üstelik doymuyor, ödül alarak devam ediyor.”

demir yolu yatırımları

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine geçip aceleci şimendifer şantiyesindeki çalışmaları inceleyeceklerini tamlayan Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki 3 yıl içerisinde Osmaniye’den trene binen aynı kardeşimiz buradan Mersin’e, oradan Konya’ya, oradan Ankara’ya, isterse Sivas’a dönebilir, isterse İstanbul’a gidebilir. İstanbul’dan, Kapıkule’den, Avrupa’ya büyüklüğünde trenle kesintisiz namına yolculuk etme imkanına topluluk olacak. O dahi Türkiye’mizin, ülkemizin gururu olacak. Elbet Ankara, İstanbul’u, Konya’yı, Karaman’ı bağladıysak özge bağlantıları de yaparak ülkemizi gerçekten çok mehabetli ayrımsız seviyeye getirdik.”

Karaismailoğlu, henüz sonra esnaf ziyaretlerinde bulundu, akülü aracında kendisini bekleyen bedensel sakat Ökkeş Topal ile tıpkı süre arkadaşça etti.Share: