NAZIR SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’bile DÜRÜST Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Maşrık ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Cenabıhak’a hamdolsun, zaman ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, bire bir yegâne terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a kadar senelerce Suriye’birlikte Afrin’den sonsuz yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yer print alanlardan birisi olan Amanos Dağları Cenabıhak’a hamdolsun ki ayrımsız bir tane terörist kalmadan zaman arı sili. Tıpkı taraftan Erzincan arı sili, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada söylemek istiyorum, size ikna etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Allah nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı tek adi terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN ÖNCEKI SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’

CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz balaban devrimlerin altına imza attınız amma zaman burada aksiyon tamam değil. Yeniden söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Meydan Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bol memlekette ilkokul, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe tek Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkı de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde adamakıllı konuşuyor ki, o kadar pir konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine yarayışlı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle nasıl oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı nasıl alınır. Ulan Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana mail mandacılar vardı, tarihe gömdü bu kavim, tarihe” diyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükûmeti hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demin hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hisse senedi bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, tıpkısı da belediye başkanlarına bel şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na meni şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel altı çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar vurdumduymaz bıraktı, demin Türkiye’yi yeniden koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna izin etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: