NAZIR YARDIMCISI DERE: MKE BU ÜLKENİN LOKOMOTİFLERİNDEN BİR TANESİ

MAKİNE ve Kimya Endüstri Kurumu (MKE) Genel Müdürlüğü’nce Kırıkkale’de planlı ‘Spor Festivali’nde konuşan Milli Savunma Nazır Yardımcısı Muhsin Dere, “MKE, 1453’e raci tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden tıpkı tanesi” dedi.

MKE marifetiyle Kırıkkale’de planlı festivale, Milli Savunma Nazır Yardımcısı ve MKE Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Öz, MKE Umumi Müdürü Yasin Akdere, üretimlik müdürleri ile çalışanlar ve aileleri katıldı. Dönem boyunca devam fail festivalde fabrika müdürlükleri beyninde türlü spor müsabakaları düzenlendi. Devir sonunda spor müsabakalarında bir numara olan müdürlük takımlarına kupalarını, Bakan Yardımcısı Öz verdi.

Icra Vekili Yardımcısı Öz yaptığı konuşmada, “İnşallah MKE hem Kırıkkale’de hem Ankara’birlikte hem Çankırı’daki lokasyonlarında başarıdan başarıya koşmaya başladı. Bunun devamı gelecek ve bunun devamı buralardaki yaşayış durumlarına sınırlanmış. Ailelerimizle, çocuklarımızla gelişigüzel akıntı etmemize merbut. Milli Savunma Bakanlığı ve ordumuz namına MKE’den çokça husus bekliyoruz. MKE, 1453’e dayanan tarihiyle bu ülkenin lokomotiflerinden benzeri tanesi. İnşallah bu başarılarını artırarak bitmeme edecek. Serencam iki yıldaki başarılarını görüyoruz. Arsıulusal camiadaki başarılarını göreceğiz çıktı. İhracattaki katkılarını göreceğiz, personel istihdamında ki katkılarını göreceğiz. İnşallah umum ele daha iyi başarılara diyorum” ifadelerini kullandı. Umum Müdür Akdere ise MKE’nin geçmişten geleceğe üstlendiği sorumluluğun elan birlikte ileriye götürebilmek amacıyla daha şişman işlere imza atmaya devam ettiğini dile getirdi.

Konuşmaların arkası sıra ‘Spor Festivali’ne katılanlar Bent Akalın konseriyle doyasıya eğlendi.Share: