NURAY’I BOĞARAK ÖLDÜREN ESKİ NİŞANLISINA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET

ANTALYA’üstelik, otel odasında tartıştığı bozuk nişanlısı Nuray Çıpa’i (17) boğarak öldüren Taner Bektaş (30), tenzilatsız ağırlaştırılmış dirlik boyu dam cezasına çarptırıldı.

18 Familya 2020’dahi annesinin kuzeni Birol K.’nin seksüel istismarına maruz kaldığını argüman eden Nuray Çıpa, bu olayla ilişkin sormaca bitmeme ettiği sırada, 18 Mart’ta sakat nişanlısı Taner Bektaş eliyle otel odasında boğularak öldürüldü. Olay sonrası kaçan Bektaş, Yalova’üstelik yakalanarak Antalya’ya getirildi. İfadesinde suçunu itiraf eden Bektaş, “Kendisi daha önce eşeysel istismarda bulunan Birol’u öldürmemi istedi, akseptans etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde benzeri evliliği kabul edemeyeceğimi söyleyince boğazıma sarıldı. Ego da ayrımsız şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Zayıf olduğu amacıyla bana direnemedi. Yerli kalana büyüklüğünde sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim” dedi. Adliyeye irsal edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı dideban hazar ceza hakimliğince tutuklandı.

SANIK AKIBET KEZ HAKİM KARŞISINDA

‘Çocuğu bilerek öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Kırıcı Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına daha çok. Sanık Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Demir’in teyzesi ve akrabalarının birlikte, Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile canip avukatları salonda hazır bulundu. Duruşmada akibet savunmasını eden Taner Bektaş, ‘Maktulle buluştuktan sonradan otel odasında ilkin gelişigüzel şey bol giderken apayrı erkeklerle mesajlaşmaları ve fotoğrafları dolayısıyla tartışma bundan sonra. Enstantane öfkeyle bu görüngü meydana geldi. Pişmanım” dedi. Duruşmaya aleniyet verilmesinin peşi sıra Taner Bektaş’a, ağırlaştırılmış dünya malı boyu mapus cezası verildi. Cezada indirim uygulanmadı.

‘EMSAL TEŞKİL EDECEK BİR YARGILAMA’

Duruşma sonrasında şikayetçi avukatları Tehlikesiz Alper Tunga Torun ile Emrah Müfrit, Nuray Çipo’in ailesiyle alay malay izah yaptı. Ülkü sürecini ve sonucunu değerlendiren Emrah Baş Döndürücü, ‘Sanığa ağırlaştırılmış müebbet kodes cezası verildi ve herhangi bir tenzilat yapılmadı. Bu entelekt analog davalar açısından emsal oluşum edecek aynı entelekt oldu” dedi.

‘KARARDAN MUTLUYUZ’

Nuray Çıpa’in teyzesi Aydın Acara, ‘Sonuçtan çok mutluyuz. Çocuğumuzu kafasız getirmeyecek ama en azından o şahsın de ağırlaştırılmış müebbetle içeride olduğunu hatırlamak bizi bir nebze olsun rahatlatacak. Böyle bati cezalar olduğu sürece inşallah bu kadın cinayetlerinin azalacağını düşünüyorum. Karardan mutluyuz” diyerek konuştu.

ANNESİ BUNALIM YAŞIYOR

Nuray’ın ölümünün peşi sıra annesinin print zamanlar geçirdiğini aktaran kaplumbağa Acar, ‘Annenin keyif durumu ciddiyetini koruyor. Ruh Bilimi adına inhidam içerisinde. Psikolojik tedavi alıyor amma ehliyetli değil. Anne kararı henüz öğrenmedi. Birazdan arayacağım. Biraz olsun o da rahatlayacak. Eminim telefonun başında bekliyordur. Şu zaman hastanede. Olayın yer başından beri yanımızda olan herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Share: