Odunpazarı Belediye Reisi Kurt, Mardinliler Derneği’ni Ziyaret Etti

Odunpazarı Şehremini Kazım Kurt, Büyükdere Mahallesi’nde mevcut Eskişehir Mardinliler Toplumsal El Birliği Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Başbuğ Aldanmaz, “Sizin için önemli olan kültürel unsurun, sanatın kursunu açalım. Gelişigüzel hareket yapalım, birlikte üretelim. Mardin kültürünü alay malay yaşatalım” dedi.

Odunpazar Belediye Reisi Kazım Aldanmaz, Eskişehir Mardinliler Içtimai Tesanüt Derneğini müzakere etti. Topluluk Başkanı Melik Arat ve dernek üyeleri ile tıpkısı araya mevrut Başkan Kurt’a Büyükdere Mahalle Muhtarı Büyük Yeşildal zevcelik etti. Mardinlilerin tehlikeli bandaj gösterdiği ziyarette Başkan Aldanmaz, hemşehrilerinin irade ve isteklerini de dinledi. Notlar düzlük Komutan Kurt, bu temenni ve istekleri ilişkin müdürlüklere ileterek namına getirilmesini sağlayacağını söyledi.

“MARDİN KÜLTÜRÜNÜ BİRLİKTE YAŞATALIM”

Türkiye’nin 72,5 milletin bir arada yaşadığı ayrımsız büyüklük olduğunu vurgulayan Komutan Aldanmaz, “Evire Çevire benzeri mozaik olmuşuz. Bu birlikteliğin bitmeme ettirilmesi gerekiyor. Avrupa 70 milletin pasaportunu vermekle övünüyor. Adamlar 70 milleti aynı araya getirmiş, bununla övünüyor. Tığ el altında olan birlikteliği bölüyoruz” dedi.

Odunpazarı Belediyesi’ni elçi bir idare anlayışı ile yönettiklerini belirten Başkan Aldanmaz, bu nedenle haddinden fazla sayıda demokratik kütle örgütü ile teşrikimesai yaptıklarını söyledi. Eskişehir Mardinliler Derneği ile birlikte teşrikimesai fora etmek istediklerini kaydeden Komutan Aldanmaz, “Sizin üzere yetişkin olan kültürel unsurun, sanatın kursunu açalım. Birlikte iş yapalım, gelişigüzel üretelim. Mardin kültürünü birlikte yaşatalım” diye konuştu.

Başbuğ Kurt, konukseverliği amacıyla Topluluk Başkanı Arat ve toplum örgütü üyelerine teşekkürname etti.

Başbuğ Kurt’a ziyareti için teşekkürname fail Eskişehirli Mardinliler Içtimai El Birliği Derneği Başkanı Hakan Arat, Odunpazarı Belediyesi ile iş birliğine küşade olduklarını söyledi.

Share: