Odunpazarı’nda ‘Uluslararası Ahşap Heykel Festivali’ Devam Ediyor

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi yoluyla 6’ncısı planlı ‘Arsıulusal Ahşap Statü Festivali’, bayram yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının icraat yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve asar için bilgiler aldı.

Festivalde sanatçılar çalışmalarına devam ederken, eserler da şekillenmeye başladı. Festivalin 2’nci gününde vatandaşlar ahşap ustalarının çalışmalar yaptığı stantları gezerek çalışmaları yakından inceledi ve eserler için bilgiler aldı.

AHŞAP ESERLER GALERİSİ İLE FESTİVAL SONUÇ BULACAK

Festival kapsamında 28 Eylül Çarşamba haset Arasta Çarşısı’nda topaç yöneltme etkinliği, 1 Teşrinievvel Cumartesi haset ise ‘Tornet Etkinliği’ gerçekleştirilecek. Uluslararası Ahşap Yontu Festivali 2 Teşrinievvel Iş haset saat 13: 00’da yapılacak ongun dikim etkinliği peşi sıra saat 17.00’dahi çalıştay süresince sanatçılar yoluyla yapılacak asar, Ahşap Asar Galerisi’nde açılacak sergi ile sonuç bulacak.

KONSER VE AHALI OYUNLARI DA SERGİLENECEK

Odunpazarı Arsıulusal Ahşap Yontu Festivalinde antrparantez 15.00 ile 17.00 saatleri beyninde Odunpazarı Meydanında dinleti ve halk oyunları gösterileri sergilenecek.

Share: