Oğlunun ayak topu oynamasına müsaade vermeyen babayı Pascal Nouma kandırma etti

– Oğlunun ayak topu oynamasına izin vermeyen babayı Pascal Nouma inandırma etti

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı Mahalle Ligi ayak topu turnuvası kapsamında Dursunbey ilçesinde öğrenciler ile mülaki Beşiktaş’ın efsane futbolcusu Pascal Nouma, oğlunun futbol oynamasına izin vermeyen babaya kızdı. Ayak Topu karşıtı babayı ikna fail Nouma topçu kalkışmak isteyen çocuğa şaşırtı yaptı.

Balıkesir genelinde düzenlenecek olan Mahalle Lifi ayak topu turnuvası kapsamında Dursunbey’de öğrenciler ile konuşma gerçekleştiren Pascal Nouma, öğrenciler ile istekle ayrımsız havada kardeşçe etti. Ahbapça esnasında 11 yaşındaki Yasin Aras’ın henüz önce Dursunbey Belediyespor enfrastrüktür takımında oynadığını ve babasının müsaade vermemesi sonucu takımdan hasrolunmak zorunda kaldığını öğrenen Nouma, Aras’ın evine gitti.

Yasin Aras’ın Babası Mustafa Aras’ı görür âmâ sinirlenen Pascal Nouma; “Iri günah yapıyorsunuz. Sizin oğlunuz futbolsever. Futbol içre. Siz bulunmayan istemiyorum diyorsunuz” dedi. Kendisinin da Fransa’üstelik sokaklardan geldiğini ifade eden Nouma okumanın bile kebir olduğunu hatırlattı. Futbolcuların kazandığı servet için de Mustafa Aras’a örnekler gösteren Nouma, Yasin’in ayak topu oynaması amacıyla babasını ikna etti.

Okuldan eve gelen ve tek şeyden haberi olmayan Yasin Aras evde Pascal Nouma’nın olduğunu görünce iri mutluluk yaşadı. Yasin ile yadigâr fotoğrafı çektiren Nouma daha sonra Dursunbey Belediyespor’u konuşma ederek burada futbolcular ile benzeri araya geldi.

Share: