öğretim üyesi, profesörün sözlü tacizine maruz kaldı! 30 dolaşma himaye kararı verildi

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde, İstanbul Üniversitesi Açık Oturum Bilgiler Fakültesi’nde fariza eden Prof. Dr. B.A., sakat doktora öğrencisi olan ve şu an Kocaeli Üniversitesi’nde öğretim yardımcısı olarak görev işleyen Ş.K.’nın odasına girmişti.

“BENİM OLACAKSIN”

Ş.K.’nın telefonuna halk koyarak “Benim olacaksın, seninle evleneceğiz” dediği ve Ş.K.’nın ayvaz arkadaşı eliyle bağış edilen tabloyu kırdığı kanıt edilen B.A., henüz bilahare odaya giren Ş.K.’nın erkek arkadaşı ile tartıştı. B.A., polis güçleri ekipleri eliyle gözaltına makbuz. B.A., emniyetteki ifadesinin peşi sıra azade bırakıldı.

30 ÇAĞ KORUMA KARARI VERİLDİ

Olayın peşi sıra öğretim üyesi Ş.K., B.A.’ya karşı kendisine müteveccih koruma kararı alınması üzere Kocaeli 1. Ev Mahkemesi’ne başvuruda bulundu. Başvuruyu değerlendiren duruşma, Ş.K.’nın “tedbir” talebini akseptans ederek, esirgeme kararı aldı. 30 gün süreyle meri olacak kararda profesör B.A.’nın, Ş.K.’ya müteveccih namına ivinti tehdidi, taşlama, istihkar yahut küçük düşürmeyi içeren bayram ve davranışlarda bulunmamasına, konuta, okula ve iş adına yaklaşmamasına hükmedildi.

Share: