Ölümle Gözdağı Edilen Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: “Zanlının Elektronik Kelepçesini Kırdığı Bilgisi Verilerek Öz Tedbirlerimi Sıkılaştırmam…

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Sabah Yeli Davutoğlu Şenol, kendisini ölümle tehdit eden Mustafa Yücel ile ilgili, “Bugün bakımından Asayiş İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, kullanılmamış bilezik siparişi verildiği, adli makamlara bilgi verildiği bilgisi verilerek öz tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Hak bekliyoruz” dedi.

Prof. Dr. Sabah Yeli Davutoğlu Şenol, 29 Temmuz’da kendisini ölümle gözdağı fail ve tutuklanmadan yargılanan aşı karşıtı Mustafa Yücel’in elektronik kelepçesini kırdığını duyurdu. Şenol, toplumsal iletişim araçları hesabından bugün yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

“NEYİ BEKLEDİKLERİNİ BİLMİYORUZ. ADALET BEKLİYORUZ”

“29 Temmuz’dan beri, tıpkısı zanlının adli tatile takılan türe ile numara geçmesini izliyoruz. Zaman bakımından Asayiş İzleme Birimi’nce, zanlının elektronik kelepçesini kırdığı ve izlemden düştüğü, bakir kelepçe siparişi verildiği, adli makamlara bilgelik verildiği bilgisi verilerek öz tedbirlerimi sıkılaştırmam gerektiği söylendi. Elan ilk karar ile kelepçe uygulanması beyninde 10 dönüş geçmiş, şüpheli o tam Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, eski bakan, Cumhurbaşkanı danışmanları ile insanoğlu ve düzlük etiketleyerek paylaşımlar yapmıştı. Avukatım, seçkin devir dosyaya ‘delil karartma, telefon ve tweet ile tehdit, eksantrik kimseleri gözdağı’ suçlarını ekliyor. Bekliyorum, bekliyoruz. Neyi beklediklerini bilmiyoruz. Doğruluk bekliyoruz.”

Share: