Ön aracıyla alkollü bir şekilde kaymakamlık fail CHP’li Şehremini özür diledi

Kırklareli’nde huzur aracıyla alkollü aynı şekilde kaymakamlık özne CHP’li İnece Şehremini Şahabettin Vardar yaptığı hatadan kıran özür diledi.

İnece Beldesi Belediye Başkanı Şahabettin Vardar, 39 DOĞRU 328 plakalı huzur uzlaştırıcı ile İstasyon Mahallesi’nde kontrolden çıkarak öğün kenarına devrilmişti. Veri verilmesi üstüne bölgeye itfaiye aracı, 112 Evgin Esenlik ve polis ekipleri atıf edildi. Hafif şekilde yaralanan Vardar, Kırklareli Terbiye ve Araştırı Hastanesine kaldırıldı. Alkollü olduğu sav edilen Vardar, tedavisinin peşi sıra taburcu olmuştu. Kırklareli Valiliği da İnece Beldesi Şehremini Şahabettin Vardar karşı erinç aracını ‘hizmet dışı ve alkollü’ kullandığı iddiasıyla tetkik başlatmıştı.

Yaptığı kazadan muhit tüm halkından kusur dileyen İnece Beldesi Belediye Reisi Vardar, “Yaptığımız kazadan hava tüm haklımızdan bozukluk diliyorum. Yapmamamız gereken tıpkı kazaydı. Hafta sonu yorgunluğu ve yemekli ayrımsız derinti vardı. Yemekli toplantıdan çıktım evime 200 metre kaldığında normal kararlı yolda kapik çıktı önüme. Kapik çıkınca frene çökmek zorunda kaldım. Frene bastım makine kaydı taraf yattı. Birazda alkol vardı bu hatandan yağlık tekmil halkımdan özür diliyorum. Vilayet gerekli soruşturmayı yapacaktır amma ego burada niyetimin dokunaklı olmadığını yayımlamak istiyorum. Saat 21.30 kadar evime gidiyordum. Şoförümü birlikte almadım dinlensin diye niteleyerek. Ben de istemezdim hakeza olmasını” dedi. – KIRKLARELİ

Share: