Ordu’da öğrenciler amacıyla “Senin için buradayız” söyleşisi düzenlendi

Kalaba’dahi, darülfünun öğrencilerine yönelik “Senin amacıyla buradayız” mevzulu görüşme gerçekleştirildi.

İl Sağlık Müdürlüğünce, Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Altını yerleşkesinde gençliğin ruh sağlığını arkalamak, ruh bilimsel dayanıklılık ve iyilik halini güçlendirmek üzere kurumlar arası teşrikimesai kapsamında “Ağırbaşlı sende tığ da beraberinde” sloganıyla söyleşi ve tanıtım programı tevhit edildi.

Cıvıl Cıvıl Keyif Müdürü Dursun Tüzün, üniversitenin Ceren Özdemir Konuşma Salonu’ndaki programın açılışında, gelişen toplumda teknolojiyle gönül ve arzuların arttığını söyledi.

Bu durumu 6 yaşındaki çocuğundan bildiğini, kendisinin değme şeyin en son modelini istediğini anlatan Tüzün, “Bu uygulayım bilimi çağında bile özellikle darülfünun öğrencilerinin can kuşu sağlığını arkalamak, onları bazen bağımlılıklardan engel olmak print. Tığ birlikte bununla ilgilendiren tıpkısı program yapıyoruz. Burada amacımız size Cıvıl Cıvıl’daki sağlığı takdim etmek, ‘Tığ sizin üzere hangi yapabiliriz?’, bunu terennüm etmek.” dedi.

Tüzün, ayrıca üniversitede stantlarının bulunduğunu belirterek, “Stantlarımızda İlçe Sağlık Müdürlüğünün, Dosdoğru Maltalık Merkezinin, Yeşilay’ın stantlarını gezersiniz. Oradan bilgilerinizi alırsınız. Kezalik uzuv bağışı standımız var. Gençlerin ruh sağlığını korumamız, güçlendirmemiz geçişsiz. Tıpkısı de oluşabilecek can kuşu sağlığı hastalıklarının önüne geçmemiz geçişsiz.” diye niteleyerek konuştu.

Psikolog Ceylan Korkmaz Bekiroğlu ise gençlere müteveccih can kuşu sağlığı için yemek yaptı.

Program çerçevesinde Sağlık Müdürlüğünün yanında muhtelif kurumların bilgilendirici ve propagandist stantları de açıldı.

Share: