Ordu’dan sarsıntı bölgelerine yardımlar sürüyor

Ordu’dan hareket bölgelerine yardımlar sürüyor

Kalabalık Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında getirilen yardımlar ile dolan 6’ncı tır yola daha çok

ORDU Kargaşa’de vatandaşların sarsıntı bölgelerine yaymak üzere getirdiği müzaheret paketleri ikinci gününde üstelik bitmeme ediyor. Kalabalık Büyükşehir Belediyesi bakım binasında biriken yardımlar ile dolan 6’ncı tır yola artık.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana mevrut depremlerin arkası sıra tamlık Türkiye biricik canevi oldu, depremzedelere yardımlar yağmaya başladı. Kalabalık Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in üstelik destek çağrısına üzerine harekete sabık Ordulular belediye binasını çeşitli yardımlarla dolup taşırdı.

Depremin önceki haset çağa maması ve bezi, battaniye, besin, kışlık giyecek, pabuç kabil vatandaşlardan gelen yardımlarla 5 tır doldurularak sarsıntı bölgelerine akıntı ettirildi. Depremin ikinci gününde bile yardımlarına devam eden vatandaşlar Kalaba Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına gelmeye bitmeme ediyor. Ekiple ile aynı olan vatandaşlar, ihtiyaçları yegâne bir tane ayırıp paketleyerek tırlara yüklüyor. Yardımlar geldikçe dolan tırlar depremzedeler amacıyla yola koyuluyor.

Çeşitli yardım malzemeleri getiren Enis Erarslan, hayatını kaybedenlere Cenabıhak’tan yağmur, yaralılara ise acil şifalar diledi. Erarslan, “Gönlümüzden ne koptuysa tıpkısı şeyler getirdik. Bala bezi, battaniye, yavru giysisi, ayakkabı, çorap, peşkir, sonuç suyu, su. Elimizden geldiğince benzeri şeyler getirmeye çalıştık. Duygulanıyoruz. Yardım fail arkadaşlarım var, dünyalık topladık, malzeme aldım getirdim. İnsanlarımız iri ceht gösterdi. Biz ihvan namına birlikte akşam ezanı konuştuk benzeri araya geldik. Ellerinden geleni yaptılar” dedi.

52 yaşındaki Nazel Aşevi isimli avrat, çok duygulandığını belirterek, “Cenabıhak’ım evgin şifalar versin. Cenabıhak yardımcıları olsun. Rabbim ellerimizden tutsun. Allah’ımdan eksantrik on paralık kimse yer ve asuman Allah’ındır, bizim bire bir şeyimiz bulunmayan, O’nun elindeyiz. Rabb’im bize havari olsun cümlemize. Haddinden Fazla üzüldüm. Çokça duygulandım. Rabb’im onların bizlerin yardımcısı olsun. Bizim birlikte evlatlarımız var. Çok duygulandım. Dua ettim sabahlara kadar” ifadelerine kayran verdi. Geçmiş ve zaman yardım kolisi getirdiklerini ve insanların çok duygulu olduğunu kaydeden Zeynep Bacaksız, “Elimizden ne geldiyse koruyucu olmaya çalıştık. Allah onların yardımcıları olsun. Depremi tığ da hissettik, benzeri üstelik o insanların yıkıma uğradıklarını düşündüğümüz ahit, evlatlarımızı ve herhangi bir şeyimizi kaybettiğimizi demek çokça ateş. Allah yardımcıları olsun, insanlarımızdan de adi tıpkısı müzaheret talebi var” diyerek konuştu.

Öte yandan yardımda düşmek isteyen vatandaşlar, yardım paketlerini Ordu Büyükşehir Belediyesi hizmet binasına getirerek, ekiplere teslim etmeye bitmeme ediyor.

Share: