Ormanya’nın dinlenme kampı alanı doğaseverlerin konaklama noktası oldu

Kocaeli’deki “Avrupa’nın genişlik iri natürel hayat parkı” Ormanya’nın dinlenme kampı alanı, doğaseverlere bağ bozumu renklerinin bilgili olduğu, sincapların bulunduğu ormanda doğayla çöz içe konaklama imkanı sunuyor.

Elektrik, su, duş, tuvalet ve kirli yıkama alanı kabil gerekseme mahsus temel hizmetlerin verildiği, 23 karavan ve 42 çerge kapasitesine ehil dinlenme kampı alanından bu sene 14 bin 281 doğasever faydalandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Doğal Hayat Alanları Büro Müdürü Ömer Bahadır Özyılmaz, AA muhabirine, 4 sene evvel doğaseverlerin istifadesine verilen dinlenme kampı alanının, uluslararası standartları sağladığını ve uluslararası karavan rotaları üstünde mühim bir konumda bulunduğunu söyledi.

Dinlenme Kampı alanının, alelhusus Avrupa’dan doğuya veya Mutedil Doğu’evet rota belirleyen turistlerin yol uğrağı noktası olduğunu tamlayan Özyılmaz, şöyle devam etti:

“2022 yılında 14 bin 281 kampseveri ağırladık, bunların 861’i ecnebi turistlerden oluşuyor. Dinlenme Kampı alanımız zindelik, su kabil esas hizmetlerin birlikte ayrıksı cümle altyapı, 24 saat asayiş gibi hizmetleri barındırıyor. Ekspedisyon (özel amaçla yapılan it canlı ve ince yolculuk) fail ya da dünyayı gezen gezginler bile bu noktanın kişi başına olan popülerliğinden yağlık burayı tercih ediyor. Ormanya; Fransa, İngiltere, Amerika, Almanya evet da değişik ülkelerden kampseverlerce tanıdık ayrımsız nokta haline geldi. Buranın en adamakıllı yanı meşe ağaçlarının gölgesinde, bir orman süresince olması.”

“Ormanya ziyaretçilere birçok birikim ve macerayı aynı arada sunuyor”

Özyılmaz, kampçıların tabii hayat parkının zarfında bulunan 26 kilometrelik yürüyüş ve çiftteker parkurlarında spor ika imkanı da bulduğuna değinerek, şunları anlattı:

“İçeride 14 ayrı donatıda kuş gözlemi yapabilir, ailece ayrımlı etkinliklere, doğa okulu eğitimlerine katılabilir, çocuk efsanevi çiftliğindeki hayvanları konuşma edebilir evet dahi melez yaşam alanındaki bölgeleri gezip çandır hayatıyla ait gözlem yapma fırsatı bulabilirler. Ormanya haddizatında ziyaretçilere birçok birikim ve macerayı bir arada sunuyor. Dört zaman uğrak benzeri noktayız. Tehlikeli şita koşullarında birlikte gezilebilir, erişilebilir olmaya bitmeme ediyor. Edebiyat serinliği, kışın içre bulundurduğu saf güzellikleri ve manzarasıyla elektrik merkezi olma yolunda devam ediyoruz.”

Kocaeli’dahi kamp ve karavan turizminin her sabık ahit geliştiğine işaret eden Özyılmaz, Karadeniz kıyısında vadi düzlük Kandıra ilçesinde 90 kilometrelik periferi süresince ve Samanlı Dağları meşe, gürgen, kayın gibi yüzyıllık ağaçların gölgesinde 120 kilometrelik bölgede kullanılmamış kamp ve karavan alanları hazırlamak amacıyla icraat yaptıklarını anlattı.

“Kamp ve karavan turizminde iddialıyız”

Özyılmaz, Ormanya’nın bölgede bir mir olduğunu dile getirerek, şu bilgileri verdi:

“Hele önümüzdeki süreçte yeni karavan rotaları oluşturulması noktasında çalışmalar yaptık, projeler hazırladık. Kandıra’de Zambakyolu bölgesi, Babalı’dan Ağva’evet kadar devam eden rota üstünde birçok körfez ve kumsala yakın, mevcut kamp alanlarının dışında kullanılmamış alanlar eklenmesini, hizmete girmesini planlıyoruz. Samanlı’de Kartepe, Kuzuyayla hattından başlayıp Karamürsel sırtlarına kadar devam eden Samanlı rotası üzerinde birçok kamp ve karavan rotası, önümüzdeki yıllarda hizmete girecek. Kamp ve karavan turizminde iddialıyız. Yüzdelik 88’i orman ve tarım alanlarıyla kaplı, coğrafi adına dayanılmaz aynı çeşitliliğe topluluk Kocaeli’üstelik, bu fırsatı ferah değerlendirmeyi planlıyoruz.”

Share: