Otomobilin üzerinde şehir yolcuğu yaptı, gören bire bir daha baktı

Bursa’yı ziyarete gelen Alman gezici ülkesinin plakası mevcut aracının üstünde site turu attı. Görenler gözlerine inanamadı.

Bursa yollarında Alman plakalı ara bulucu gören vatandaşlar balaban sersemlik yaşadı. Otomobilin üzerindeki yük konulan bölüme sâdır Alman gezmen bu şekilde kent merkezinde tur attı. Turisti gören vatandaşlar nazik şaşkınlık yaşadı. Alman seyyah vatandaşların şaşkın bakışları arasında şehir merkezinde etraflı süre turladıktan sonradan Tophane meydanında mevcut polisin uyarısı sonucu aracın üzerinden indi.

Şehir merkezinde devir atan Alman plakalı araçların Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de başlama alan ‘Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi’ üzere Bursa’da olduğu öğrenildi.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de Gül Cet Türbesi’nden tevessül düz Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi, Şarki Gün Batısı Hukuk ve Sulh Rallisi Derneği Başkanı Nadir Serin’in öncülüğünde ‘Tuna Nehri’ni takiben’ sırasıyla Sırbistan ve Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak, Türkiye’ye antre yaptı. İpek Yolu’nun akıbet durağı olan 2022 Türk Dünyası Firez Başkenti Bursa’ya ulaşan ralli ekibi, Bursa startı için tarihi uray binası önünde buluştu. Yarışmacılar; henüz sonra sırasıyla Eskişehir, Ankara, Tokat, Cıvıl Cıvıl, Trabzon, Rize ve Artvin’e varacak. İpek yolu rallisi, Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da serencam bulacak. – BURSA

Share: